VIDEO Tohle vám 17. listopadu v televizi neukázali. V Praze se konala akce na podporu státnosti. Mluvili Foldyna či Lenka Procházková

20.11.2016 17:34

Stop chaosu, stop nenávisti! Ne válce, ano míru, ano státnosti! Pod těmito hesly vystoupili v den oslav státního svátku 17. listopadu na pražském Klárově například poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, spisovatelka Lenka Procházková či místopředseda KSČM Josef Skála, bývalý vojenský lékař Marek Obrtel a exministr zdravotnictví Ivan David.

VIDEO Tohle vám 17. listopadu v televizi neukázali. V Praze se konala akce na podporu státnosti. Mluvili Foldyna či Lenka Procházková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna

Procházková hovořila ve svém příspěvku o procitnutí do reality. „K tomu, aby se člověk cítil důstojně, potřebuje svobodu myšlení. Abychom dokázali svobodně myslet, musíme mít znalost o světě, ve kterém žijeme,“ uvedla svá slova Procházková. 

Následně pohovořila o prezidentských volbách v USA. „Vítězství Donalda Trumpa dává nejen Američanům, ale lidem celého světa naději, že kořistnická válka proti Rusku nebude spuštěna,“ řekla Procházková. „Mír znamená právo života. Hillary Clintonová sice o lidských právech řinčela nepřetržitě, ale způsob, jakým je šířila, přinášel štěstí jen obchodníkům s naftou či výrobcům rakví,“ dodala Procházková a pogratulovala americkému lidu za výsledek amerických voleb.

„Děkuji americkému lidu, že poslechli svůj instinkt a zdravý rozum a dali své hlasy tomu ‚zamračenému hulvátovi‘. Naděje, kterou dnes světu jeho vítězství dalo, bude i potom svou vlastní energií. I Evropu teď čeká volba, jak oddělit zrno od plev, pravdu od lži a naději od zoufalství,“ dodala. Svá slova následně zamířila proti Severoatlantické alianci.

„Není snad čestnější a důstojnější zvolit neutralitu a obohatit naši armádu?“ zeptala se a zaburácela, že požaduje vystoupení České republiky z aliance agresorů. Důležité je podle ní myslet na všechny souvislosti. „Nechme tančit pražskou kavárnu její tanečky. Věnujme se programu skutečné opozice. V té souvislosti chci poděkovat všem provozovatelům nezávislých internetových stránek. Lidem, kteří otevírají oči svým čtenářům, a tím jim dávají možnost svobodné volby,“ zmínila Procházková. Boj s cenzurou je podle ní dědičným úkolem. 

Bývalý vojenský lékař Marek Obrtel navázal na slova Procházkové ohledně nepřijatelnosti setrvání Česka v NATO. Podle jeho slov je zločineckou organizací. „NATO nás bránit nebude, protože nás bránit nechce,“ dodal s tím, že je potřeba, aby v našem státě vznikla ozbrojená složka. „Nikdo jiný se za nás o naši bezpečnost nepostará,“ řekl.

Na pódium se také dostavil poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. „Připomínáme si toto slavné výročí, které začalo v roce 1939, kdy se snažili zlomit náš národ. Ale nikdy se to nikomu nepodařilo. A já věřím, že se to nikdy nikomu nepodaří, ani v budoucnu,“ hřímal Foldyna.

„Ptám se, proč určitým lidem vadí prezident Zeman? Vadí jim především proto, že mluví stejně jako vy, stejně jako já. Oni chtějí člověka, který bude pokládat kytky a stát u hymny. Věřím v jednu věc. Že bude-li pan prezident zdráv, zvolíme si opět svého prezidenta,“ dodal.

Před občany předstoupil i bývalý ministr zdravotnictví Ivan David. „Musíme se snažit odvrátit úpadek, který této zemi hrozí. Tato země prošla úpadkem již několikrát. Chybí nám projekt pro deset milionů,“ řekl David. „Představitelé této země nám mají sloužit, ale slouží někomu úplně jinému. Evropu neohrožuje Rusko, ani USA, ani Čína, Evropu ohrožuje Evropa sama, její tzv. elity,“ sdělil. Zmínil také dvě ohrožující ideologie – neoliberalismus a ideologie užitečných idiotů, tzv. postmoderní levice. Podle jeho slov je nám do Evropy také importován islám. Varoval rovněž před třetí světovou válkou. 

Místopředseda KSČM Josef Skála se rozhovořil o historii. „17. listopad není jen memento nacistických hrůz, ale i krátkozrakosti,“ řekl s tím, že je důležité, aby se toto neopakovalo. I on sám vystoupil proti Severoatlantické alianci. „Ten průchoďák militantních teroristů by při dnešní technice skončil za jeden jediný týden. Ale nikomu se do toho nechce. Máme tedy vkládat svou bezpečnost do těchto rukou?“ zeptal se. Podle jeho názoru je třeba mít nový systém kolektivní bezpečnosti helsinského typu. 

reklama

autor: vef

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nátlak a ataky na Václava Moravce, hrozil se bývalý předseda. A co můžeme v Radě ČT čekat s novou šestkou ze Senátu?

8:16 Nátlak a ataky na Václava Moravce, hrozil se bývalý předseda. A co můžeme v Radě ČT čekat s novou šestkou ze Senátu?

TÝDEN V MÉDIÍCH Stávka pracovníků ve školství potvrdila, že jsme opět v situaci, kdy rozlišujeme rež…