VIDEO Válka na ulici: Tyče, slzný plyn, zranění lidé. Stovky uprchlíků se porvaly v Paříži

17.04.2016 12:36 | Zprávy

Zahraniční server The Sun informuje o rvačce, jež propukla v provizorním uprchlickém táboře nedaleko frekventované stanice metra v Paříži, nesoucí název Stalingrad.

VIDEO Válka na ulici: Tyče, slzný plyn, zranění lidé. Stovky uprchlíků se porvaly v Paříži
Foto: archiv T. Jirsa
Popisek: Imigranti v Makedonii

K tomu, aby policie zpacifikovala rvačku mezi migranty, musela dokonce použít slzný plyn. Uprchlíci byli totiž vybaveni klacky, kovovými tyčemi či náhodnými kusy posbíranými na ulici. 

Na záběrech je k vidění několik desítek mužů, nicméně médium informuje o celkově několika stovkách účastníků bojů. I poté, co policie dav rozehnala, došlo k opakovanému napadání. A to po necelých dvou hodinách od prvního střetu. Pod železničním mostem u stanice Stalingrad žili do minulého týdne migranti z Afghánistánu, Somálska, Eritreje či Súdánu, a to více než tisícovka osob. I přestože byl tábor 30. března uzavřen, migranti se vrátili. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Co by bylo špatného na referendum o vystoupení z EU?

Co se stalo s euroskeptickou ODS, když třeba vy dnes mluvíte o tom, jaké by pro nás bylo referendum ohrožení. Vždyť přeci je to navíc demokratický nástroj, jak lidé mohou vyjádřit svůj názor. Ano, rozhodli se i o vstupu do EU, ale to už je dávno a EU se od té doby dost změnila. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinská vlajka a prstová „viktorka“ u ní. Korespondenční volby podle Lipavského lidí

13:31 Ukrajinská vlajka a prstová „viktorka“ u ní. Korespondenční volby podle Lipavského lidí

„Je velmi zvláštní mít cizí vlajku na úředním dokumentu, který vám přijde z české ambasády. Přidávat…