VÍME PRVNÍ Komunisté a Babiš podepíší toleranční smlouvu den před hlasováním o důvěře vládě

01.07.2018 14:33

Komunisté si v sobotu odhlasovali, že aktivně zvednou ruku a vyjádří podporu vládě. Formálně však zůstanou opoziční stranou. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda komunistů Vojtěch Filip podepíší „toleranční patent". Server ParlamentníListy.cz zjistil, kdy bude podepsán.

VÍME PRVNÍ Komunisté a Babiš podepíší toleranční smlouvu den před hlasováním o důvěře vládě
Foto: Vít Hassan
Popisek: Komunistický první máj v Brně

Zdá se, že Andrej Babiš se může tři čtvrtě roku po volbách těšit na vládu s důvěrou sněmovny. Jako vítěz voleb ji nedokázal sestavit dřív. Ale teď 108 poslanců hnutí ANO, ČSSD a KSČM jeho vládu podpoří. ČSSD vládu podrží jako koaliční partner hnutí ANO, ale komunisté formálně zůstanou v opozici. Na rozdíl od ostatních opozičních stran však budou aktivně hlasovat pro vládu.

Ale nebude to zadarmo. Již nějaký čas je na webu komunistické strany přístupný seznam sedmi požadavků. Komunisté trvají na tom, aby stát chránil přírodní bohatství, aby se nadále zvyšovala minimální mzda a důchody, nebo aby nerostné bohatství sloužilo primárně českým občanům.

Vedle těchto sedmi bodů podepíší s Andrejem Babišem smlouvu či toleranční patent, kde mohou být podmínky pro vyjádření podpory vládě rozvedeny podrobněji. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, toleranční patent politici podepíší 10. července, den před hlasováním o důvěře vládě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…