VÍME PRVNÍ Policie zastavila šetření Marie Feryny kvůli údajným znásilněním na Klinice

31. 8. 2018 16:05

Policie zastavila vyšetřování Marie Feryny kvůli údajným znásilněním, ke kterým mělo docházet v objektu žižkovské Kliniky. Redakci ParlamentníchListů.cz to sdělil starosta městské části Praha 4 Alexander Bellu. Bellu byl jedním z těch, kteří na Ferynu kvůli údajnému sexuálnímu násilí na Klinice podali trestní oznámení. O zastavení vyšetřování obdržel jako jeden z podavatelů písemné vyrozumění od policie.

VÍME PRVNÍ Policie zastavila šetření Marie Feryny kvůli údajným znásilněním na Klinice
Foto: Vít Hassan
Popisek: Transgender aktivistka Marie Feryna
reklama

Podle Starosty Prahy 4 Alexandra Bellu policisté zastavení stíhání vysvětlují obecnou frází o „nedostatku důkazů“. „Věřím policii, ale nejsem si jistý, zda v tomto momentu pro ni nebylo jednodušší celou věc smést ze stolu, zvláště když jde o tak citlivou mediální záležitost,“ zaslal redakci své vyjádření k věci Alexander Bellu. „Všichni aktéři se jasně vyjádřili, že šlo o znásilnění. Tím pádem buď k němu skutečně došlo, anebo došlo k šíření poplašné zprávy. Považuji to za další z celé řady selhání státu v kauze tzv. Kliniky,“ doplnil dále.

Případ údajného znásilnění v prostorách Kliniky rozvířila tuzemská média letos v červnu. Jako první o incidentu napsalo sdružení Prázdné trůny na sociální síti facebook. Znásilnění se mělo týkat dvou žen a členek komunity, která se na Klinice schází.  

Krátce po onom obvinění LGBTQ aktivistka Marie Feryna smazala svůj facebookový profil. Následně však své činy de facto přiznala na svém osobním blogu a ospravedlňovala je těžkým životním obdobím, psychickými problémy, užíváním alkoholu a psychofarmak.

Marie (dříve Jiří) Feryna je známou českou LGBTQ aktivistkou, která prosazuje zájmy zejména transgender komunity. Feryna je rovněž básnířkou a autorkou sbírky Před Setřením. Rovněž publikovala v řadě časopisů (Tvar, Psí víno). S básnířkou Ferynou dělal rozhovor pro Českou televizi například známý moderátor, redaktor kulturních rubrik Petr Fischer.

Feryna byla v minulosti rovněž jednou z organizátorů tzv. „alt-pride“, tedy alternativní verze festivalu sexuálních menšin Prague Pride, který se koná na žižkovské Klinice. Lidé stojící za alt-pride kritizují tradiční svátek LGBTQ komunity (Prague Pride) za přílišnou komercionalizaci.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jonáš Kříž
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rodiče jsou ve varu: Nemáme peníze na pokrytí celodenní spotřeby roušek. Děti nevidí přes zamlžené brýle. Dítě má astma? Smůla!

22:32 Rodiče jsou ve varu: Nemáme peníze na pokrytí celodenní spotřeby roušek. Děti nevidí přes zamlžené brýle. Dítě má astma? Smůla!

Rodiče našli páku na urputné ředitele. Už jim vyhrožují sociálkou? „Moje dcera taky kvůli roušce nev…