Václav Klaus nemilosrdně zúčtoval: Lituji, že jsem Flegra jmenoval profesorem. Policie zaklekává lidi bez roušek. Jako v nesvobodném režimu! Hamáček, Kubek, Hořejší...

16.03.2021 22:00

„V Česku se už rok nepoužívá rozum, proto se na první kolej dostal nomenklaturní člověk, jako je Prymula,“ uvedl bývalý prezident Václav Klaus, který důrazně vystupuje proti covidové panice. Na rádiových vlnách Frekvence 1 glosoval, jak si česká kotlina vede v boji proti koronavirové epidemii. Rozesmála jej některá vyjádření současného šéfa resortu zdravotnictví, a nejen jeho.

Václav Klaus nemilosrdně zúčtoval: Lituji, že jsem Flegra jmenoval profesorem. Policie zaklekává lidi bez roušek. Jako v nesvobodném režimu! Hamáček, Kubek, Hořejší...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus
reklama

„Myslím, že rozum už se v Česku rok nepoužívá. Ta panika, která vznikla tím obrovským úlekem přesně před rokem, v tu chvíli se ten rozum dostal úplně na druhou kolej,“ konstatoval hned úvodem exprezident Klaus.

Anketa

Bojíte se vakcíny AstraZeneca?

82%
18%
hlasovalo: 13314 lidí

„A to, že se ten rozum dostal úplně na druhou kolej, tak to umožnilo, že se na tu první kolej dostali takoví ti nomenklaturní epidemiologové, jako jsou pánové Prymulové. Tito lidé se dostali do čela naší země a tam je toho rozumu, mně se zdá, strašně málo. To je nomenklaturní člověk,“ podotkl s tím, že za některé výstupy v době ministrování by měl Prymula dostat Oscara.

„Tento člověk, který nám sem zavedl lockdowny a strašil nás, včera prohlásil, že už ty lockdowny nemají žádný smysl, jeho způsob uvažování nemohu přijmout,“ kroutil Klaus starší hlavou.

Proto podle jeho slov Prymula nese zodpovědnost za totální rozvrat společnosti, ekonomiky, školství i veřejných financí. „Rozvrat je Prymulův důsledek. Dnešní politici jsou neviňátka v rukou Prymulů, Babiš je neviňátko v rukou Prymulů,“ nešetřil kritikou na exministra zdravotnictví.

Vláda neměla lidem vůbec slibovat, že se od koronaviru „odizolujeme“, když je tomu právě naopak. „Vláda měla lidem říkat: budete tím muset projít, epidemii proděláme. A neměla bláznit s očkováním, naskočit na propagandu farmaceutických společností. Měla nemoc léčit lékem,“ míní někdejší hlava státu.

Klaus opět zopakoval, že plošná opatření nefungují. „A jestli to už uznal i pan Prymula, tak bezva. Plošnost je ničivá, necílí na ty, kdo to potřebují, a je nesmírně nákladná,“ zdůraznil, že boj s koronavirem výrazně znemožňuje.

Zarazila jej slova současného ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), který stále říká, že plošná opatření fungují. „Není pochyb o tom, že plošná opatření fungují, v krajích, které na tom byly dříve špatně, se situace zlepšuje a přesun na moravské kraje je díky opatření pomalejší,“ prohlásil Blatný.

Klause tato moderátorkou ocitovaná slova doslova pobavila: „Jestli pan ministr opravdu tomuhle věří... že se koronavirus přesunul stovky kilometrů, protože se zavedla plošná opatření, nezlobte se, ale to se musím usmívat. To by neobstál, kdyby byl studentem,“ doplnil.

Celý rozhovor ZDE.

Devětasedmdesátiletý Václav Klaus nedávno sám prodělal covid-19, rozhodně podle něj není onemocnění tak hrozné, jak říkají. Poukázal ale na ty, kteří by podle něj měli radost, kdyby na těžký průběh skonal. „Myslím, že by si někteří oddechli. Ti, jejichž faleš nemohu přežít, a proto proti nim nepřetržitě bojuji. Myslím, že by se zaradoval pan Kubek, Hamáček, Hořejší a pan Flegr, který mystifikuje, že jsem byl očkován, prý jsem to nepřiznal, jinak bych nemohl mít silné protilátky,“ vyvrátil Klaus starší pobaveně jeho slova s poznámkou, že očkován skutečně nebyl. V případě Flegra velmi zalitoval, že jej coby prezident před dvanácti lety jmenoval profesorem.

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

89%
11%
hlasovalo: 30213 lidí
Následně byl vyzván k reakci na vyjádření vicepremiéra Hamáčka (ČSSD) a šéfa české diplomacie Petříčka (ČSSD) v souvislosti s jeho covidem. Hamáček na Twitteru uvedl, že by mu s chutí naúčtoval náklady na léčbu, Petříček zase napsal, že rebelie proti opatření, na rozdíl od testu, nemá pozitivní výsledky. „Ne že by se mě slova od těchto socanských kvazi politiků mohla dotknout, to fakt jako ne. Překvapuje mě ale, že se Hamáček pouští do debaty o tom, kdo si má platit zdravotní péči,“ dodal překvapeně.

Reflektoval, jak policie řešila některé případy lidí, kteří neměli roušku na ulici. „Jsou to šílené reakce,“ hrozil se. Jedním dechem ale dodal, že nikdo neví, co se odehrálo před tím, než policisté dotyčné zaklekli na zem. „Policie ale dostala křídla, připomněla si, co mohla v jiném, nesvobodném režimu. Je to věc varovná,“ upozornil.

K debatě o ruské vakcíně Sputnik V pravil, že není podle něj důvod si myslet, že tato ruská vakcína je horší než kterákoliv jiná, se kterou se české obyvatelstvo setkává. Byl vyzván k tomu, aby vybral nějakou vakcínu, kdyby přece jen očkován být musel. „A priori bych tu ruskou nevylučoval. Jenom hlupáci, kteří ještě pořád bojují s komunismem, s Brežněvem a se Sovětským svazem, bojují i s touto vakcínou,“ uzavřel exprezident Václav Klaus téma s tím, že „normální člověk“ s touto vakcínou bojovat nemůže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlé: „Smrt Zemana.“ Řeči, kterými končí i pieta za covid

7:50 Zlé: „Smrt Zemana.“ Řeči, kterými končí i pieta za covid

Včerejší akce na Pražském hradě se stala terčem kritiky. Vadily zejména plastové kelímky, ve kterých…