Václavák křičel na vládu. A ta? Takto s demonstranty „zametli“ Fiala či Pekarová

16.09.2023 21:50 | Monitoring

Na Václavském náměstí v sobotu proběhla velká protivládní demonstrace. Někdejší ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek je ale přesvědčen, že kdyby se demonstrovalo proti Rajchlům, Babišům i Okamurům, bude v ulicích desetkrát víc lidí než dnes. K jeho slovům se přidala i šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. A jak celou demonstraci vnímal premiér Petr Fiala (ODS) a další představitelé země, proti nimž se protestovalo?

Václavák křičel na vládu. A ta? Takto s demonstranty „zametli“ Fiala či Pekarová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

"Cca 10 tisíc demonstrantů proti vládě..O.K. Jsem si jist, že kdyby bylo potřeba jít demonstrovat proti Rajchlům, Babišům a Okamurům, jde nás desetkrát víc a jdeme i my, které vláda v lecčem štve. Pořád ale představuje garanci demokratické správy země s prozápadní orientací. A to samo o sobě za demonstraci a za podporu stojí," poznamenal k dnešní demonstraci na sociální síti X někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

"Mirku, nesnáším demonstrace. Leč šla bych bez váhání," zareagovala v diskuzi Dana Drábová, šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, do níž se mimo jiné také hovořící na demonstraci strefovali za to, že podporuje vládu Petra Fialy (ODS).

Protestu proti vládě na Václavském náměstí se podle policie účastnily vyšší jednotky tisíců lidí, většina z nich šla také v pochodu na Letnou. Protest iniciovala neparlamentní strana PRO (Právo Respekt Odbornost).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jedno nechápu

Proč je podle vás odpad s větrných elektráren tak velký problém? Větší než třeba z jaderných elektráren. Pro ten se také přeci našlo řešení, a to jde podle mě o mnohem víc nebezpečný odpad. Proč by to nešlo i u těch větrných? Mě třeba větrné elektrárny nepřijdou špatné, ale je pravda, že tu pro ně m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Reakce vlády, reakce debilní, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 16.09.2023 23:03:09
Jiné slovo mě nenapadá. Místo toho, aby reagovali na podněty demonstrace např. co chtějí dělat s inflací, s vysokými cenami energií, jak si představují, že zabezpečí 30 tis. migrantů každým rokem a zajistí bezpečnost občanů, jak nahradí výrobu aut, proč jim nestačí grippeny atd., premiér vzkáže, že si užívá na výletě v Ostravě, Jurečka blouzní o digitalizaci, Pekarová má pomatené počty a nedokáže si ani zjistit počty lidí, Piráti, jak jinak, se věnují svým korytům. Vidno, že demonstrace byla zcela oprávněná.

|  15 |  0

Další články z rubriky

Benešovy dekrety a poplatky. Okamura s Rašim otevřeli citlivá témata

18:55 Benešovy dekrety a poplatky. Okamura s Rašim otevřeli citlivá témata

Je fajn, že máme národ, který je nám nejbližší, uvedl Tomio Okamura při návštěvě předsedy slovenskéh…