Válečná psychóza? Rozhlasový redaktor vyzval k raketovému útoku na Moskvu

26.06.2022 16:16

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se pustil do redaktora Českého rozhlasu Martina Dorazína. Zahradil konstatoval, že redaktor, bývalý zpravodaj České televize, se chová jako jedna z předních ruských propagandistických tváří. Co k tomu Zahradila vedlo? Dorazín přirovnal dnešní Rusko k hitlerovskému Německu a vyzval k raketovému útoku na Moskvu.

Válečná psychóza? Rozhlasový redaktor vyzval k raketovému útoku na Moskvu
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Jan Zahradil na facebooku napsal, že západ EU netouží po dalším rozšiřování EU, protože další rozšíření přinese mocenské síly ze západu na východ.

V diskusi pod svým příspěvkem upozornil na slova redaktora Českého rozhlasu Martina Dorazína, který na vlastní oči viděl, co provádí ruská armáda na Ukrajině a konstatoval, že se ruský prezident Vladimir Putin chová stejně jako Hitler, tudíž by se k němu měl svět chovat stejně, jako se choval k Hitlerovi před osmdesáti lety.  

„Musíme přijmout odvážné rozhodnutí. Jestli se někdo chová jako Hitler a mluví jako Hitler, pak to s velkou pravděpodobností bude Hitler. Rusko nám nedává možnost výběru. Čím dříve podnikneme raketový útok na Moskvu, tím víc lidí zachráníme. Našich i jejich. Tečka,“ napsal Dorazín po tom, co viděl řádění ruských vojáků na Ukrajině.

Jan Zahradil konstatoval, že se tady Dorazín chová podobně jako Olga Skabejevová.

Olga Skabejevová je moderátorka ruské státní televize, která před pár lety křičela na starostu pražských Řeporyjí z řad ODS Pavla Novotného, že je nemocný člověk, když ji rozložil show.

„Tady pan redaktor Českého rozhlasu navrhuje mezitím raketový útok na Moskvu. To jako příklad, jak vzniká válečná psychóza. Skabejevová v ruské televizi zas bombarduje New York,“ napsal k tomu Zahradil.

Jan Zahradil promlouvá

Redaktor Českého rozhlasu Dorazín zareagoval:

„Honzo, vždy jsem Vás považoval za slušného člověka, nehledě na rozdílné názory. Nenuťte mě změnit názor,“ požádal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…