Válka: Klaus ml. získal novou poslankyni. Z SPD

27.07.2020 13:28

Rána pro SPD. Poslankyně Tereza Hyťhová, známá tvář hnutí Tomia Okamury, před několika okamžiky na sociálních sítích oznámila, že s SPD končí. “Ukončila jsem členství v SPD i jejím poslaneckém klubu,” uvádí. Ještě větší šok pro vedení hnutí možná bude, koho bude nyní podporovat. Doplní tým Trikolóry Václava Klause mladšího.

Válka: Klaus ml. získal novou poslankyni. Z SPD
Foto: archiv T. Hyťhová
Popisek: Poslankyně Tereza Hyťhová
reklama

Poslanecký klub i hnutí SPD jako takové je chudší o jednu členku. Jde o známou tvář z Ústeckého kraje Terezu Hyťhovou, která v pondělí oznámila svůj konec v hnutí Tomia Okamury. K takovému kroku prý směřovala delší dobu, vadí jí hlavně údajná podnikatelská podstata SPD.

“Ke dni 27. července 2020 jsem já, Tereza Hyťhová, ukončila členství v hnutí SPD a jejím poslaneckém klubu. Ve sněmovně budu spolupracovat s hnutím Trikolóra,” píše na svém facebookovém profilu Hyťhová.

Mezi důvody svého konce v hnutí jmenuje údajnou podnikatelskou podstatu a pěstování ega “některých jedinců”. “Dnes jsem odeslala rezignační dopis předsedovi poslaneckého klubu hnutí SPD a ukončila také členství v hnutí SPD. K tomuto kroku jsem směřovala delší dobu, tak, jak jsem více a více poznávala skutečnou podnikatelskou podstatu SPD,” píše poslankyně 

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 29681 lidí

“Politiku vnímám jako souboj hodnot a hájení názorů, nikoli jako způsob obživy nebo pěstování ega některých jedinců. I nadále zastávám své vlastenecké cítění a názory a v tomto směru budu pracovat pro naše občany, jako tomu bylo doposud,” konstatuje Tereza Hyťhová.

Přestup už na sociálních sítích okomentoval šéf Trikolóry a poslanec Václav Klaus. “Mgr. Hyťhovou jsem poznal jako konstruktivní místopředsedkyni Školského výboru sněmovny. Její příchod vítám - ve sněmovně jde o každý hlas a nárůst ze dvou na tři je o 50 procent,” uvedl Klaus se “smajlíkem” na konci.

Podle šéfa SPD Tomia Okamury je ale za "přestupem" Hyťhové něco jiného. Podle jeho slov poslankyně ztratila důvěru v krajské organizaci SPD, přišla tedy o možnost dostat se na volitelné místo na kandidátce. Proto "dezertovala" k hnutí Trikolóra. Okamura také Hyťhovou vyzval k ukončení mandátu, který získala v barbách SPD.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Přestup z SPD do Trikolóry je v současné době o to pikantnější, že lídři obou hnutí si mezi sebou poslední dobou začali veřejně vyměňovat názory. Spor začal kolem našeho členství v Evropské unii. 

Václav Klaus nedávno uvedl, že Trikolóra nebude prosazovat, aby Česká republika v současné době vystoupila z EU. Podle něho to momentálně není v našem národním zájmu, i přes veškeré negativa která jsou dle něho s EU spojená. To Okamura tvrdě odmítl s tím, že pokud nevystoupíme, Evropská unie nás zničí.

“Pokud jde o Evropskou unii, SPD zastává názor, že je nereformovatelná, a pokud z ní nevystoupíme, tak nás zničí. Ať už imigrací, islamizací, sluníčkářským neomarxismem, nebo klimatickou hysterií destruující ekonomiku. Jako alternativu nabízí již fungující Evropské sdružení volného obchodu,” uvedl Okamura.

Klaus před tím svůj pohled na EU rozvedl pro ParlamentníListy.cz. “Upřímně, teď odejít z EU bez Polska, bez Maďarska a čelit neskutečné pomstě unie, to není nic, co by bylo v zájmu občanů České republiky. Máme podniky, kde jde 90 procent často na export do evropských zemí, takže opuštění EU teď prostě není realistický krok. Realistické není se tady hádat, kdo je větší vlastenec a kdo se víc vyjádří proti Evropské unii, ale hájit naše zájmy,” míní.

“Takže, pokud by chtělo odejít Polsko, Maďarsko a Slovensko, budu první, kdo to podpoří i u nás. Nechci se ale chovat populisticky, abych nahonil jedno procento hlasů tím, že budu něco vykřikovat. Republika na to není ekonomicky připravená. Krize bude velká i bez toho a nechat zdecimovat spoustu podniků tím, že na nás uvrhnou cla a další tresty, to není vůči občanům zodpovědné. Sleduji prospěch občanů České republiky,” dodal Klaus.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…