Válka o umělce: Ozval se Miroslav Kalousek

11.04.2016 9:21

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se zapojil do sporu mezi hudebníkem Davidem Kollerem a ministrem financí Andrejem Babišem, který se rozhořel poté, co Koller zařadil Babiše mezi ty české politické představitele, kteří prý táhnou Česko na východ.

Válka o umělce: Ozval se Miroslav Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

„Byl bych rád, kdyby nás vláda netahala na východ. Ať už je to pan Babiš, Klaus, nebo dokonce soudruh Zeman,“ prohlásil Koller v sobotu na slavnostním předávání hudebních cen Anděl.

Babiš hudebníkovi vzkázal, že na východ neinklinuje, což podložil tím, že tam nepodniká. „Asi jste si mě spletl s Kellnerem, pro kterého zpíváte na večírcích a pro kterého jsou Rusko a Čína hlavní trhy,“ uvedl šéf hnutí ANO.  

„Mimochodem, do Ruska nejezdím, ani se s Rusáky nepotkávám. Minulý rok jsem byl v Bílém domě, v Pentagonu a u Michaela Bloomberga. Tak buďte tak hodnej a neříkejte nesmysly a korigujte svá slova. S Číňany a Rusáky kámoší váš sponzor Kellner, já určitě ne!“ tvrdě zaútočil Babiš na svého kritika.

Názorového střetu si povšiml předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který si nenechal ujít příležitost se k němu vyjádřit. „Babiš napsal Kollerovi SMS, že se s Rusáky do Ruska radit nejezdí. Má pravdu. Radí se s nimi ve Francii. Žijeme holt v globálním světě…,“ vyvěsil na svém twitterovém účtu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…