Válka proti terorismu prý nemusí nikdy skončit. Toto k tomu řekl vysoce postavený expert

21.03.2016 23:08

Podle bývalého důstojníka americké tajné služby CIA Paula Pillara může být válka proti terorismu vedená Spojenými státy nekonečná. „Jedním z důvodů je nevěrohodný výklad pojmu ‚terorismus‘,“ říká. Píše o tom server PrvníZprávy.cz s odkazem na původní zdroj The National Interest.

Válka proti terorismu prý nemusí nikdy skončit. Toto k tomu řekl vysoce postavený expert
Foto: YouTube.com
Popisek: Útok na Světové obchodní centrum 11. září 2001

Jak veterán CIA podotkl, lidé jen zřídka přemýšlejí o tom, co je terorismus. Podle jeho názoru je to taktika, nikoliv určitý počet lidí. „Teroristé jsou vnímáni jako skupiny ‚padouchů‘ a věří se, že pokud se všechny zničí, problém terorismu bude vyřešen,“ řekl.

Podle Pillara je druhým problémem to, že mezinárodní terorismus se pokouší vztahovat k názvu určité skupiny, jako například al-Káida či Islámský stát.

„Takové myšlení, tvrdí Paul Pillar, může být viděno i na americké politické scéně. Politici rozšiřují americké protiteroristické operace nebo plánují rozšíření takových operací proti samozvaným členům IS v Afghánistánu a Libyi. Nicméně IS je jen název, dnes ve světě sunnitských radikálů nejznámější ‚značkou‘, kterou využívají tito radikálové v boji o moc,“ zkonstatoval. 

Původní text ZDE.

„Na zničení jen o něco málo více ‚teroristů‘ vynaložily Spojené státy ohromné prostředky. Vedlejší škody (Collateral Damage) způsobené během protiteroristických operací by mohly podnítit protiamerické nálady a vést k propuknutí násilí. Takže usilovat o mír na jednom určitém místě by bylo kontraproduktivní, jak se to stalo v Libyi,“ uzavřel Pillar s tím, že snaha co nejaktivněji bojovat proti terorismu, aniž bude pochopena jeho podstata, povede jen k tomu, že půjde o nekonečnou válku. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…