Vánoční přání Čaputové: Vrchol stupidity. Místodržící, pohrdá svým národem, šíří se sítí

25.12.2020 13:30

K vánočním přáním se připojila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Ne však úplně tak, jak byste čekali. Přání šťastných Vánoc totiž ke slovenským sousedům nedorazilo ve slovenštině, nýbrž v angličtině. „Jestli máte pocit, že jsme na tom špatně, tak se podívejte na tohle. Slovenské místodržící už tamní lid nestojí ani za to, aby k němu mluvila v jeho jazyce,“ zaznělo k tomu od sociologa Petra Hampla. A připojili se i další. Pozornost budí i její „náhubek“.

Vánoční přání Čaputové: Vrchol stupidity. Místodržící, pohrdá svým národem, šíří se sítí
Foto: Repro ČRo
Popisek: Slovenská prezidentka Čaputová
reklama

Anketa

Je kruté, že v ČR na Vánoce umírá tolik kaprů?

hlasovalo: 7724 lidí
Slovenská prezidentka vzkaz „Merry Christmas!“ sdílela na svém twitterovém účtu s fotografií, na níž věší ozdoby na „prezidentský“ stromeček. Příspěvek vyvolal nemalý rozruch.

„Ta slovenština je tak krásnej a světovej jazyk. Ani jsem netušil, že se slovensky veselé Vánoce řekne Merry Christmas,“ strefovali se po uveřejnění přání komentující pod příspěvkem.

Reakci vzbudila i samotná fotografie prezidentky s černou textilní rouškou. „Vrchol stupidity je, když se u vánočního stromku vyfotíte s černým náhubkem. Jen nevím, zda je to stupidita Čaputové nebo její loutkovodiči chtěli národu něco sdělit,“ sneslo se dále v komentářích na Twitteru.

Pak se ovšem objevil i další typ příspěvků, který Čaputovou srovnává s naším prezidentem Milošem Zemanem. „Hele a v čem se vyfotil váš prezident? Pokud ještě tedy vůbec žije,“ ozvalo se od jednoho z komentujících.

Na Facebooku se k podivnému příspěvku Čaputové vyjádřil rovněž sociolog Petr Hampl s příspěvkem o „slovenské místodržící“.

Načež se připojil i poslanec Jaroslav Foldyna. I on srovnal slovenskou hlavu státu s prezidentem Zemanem. „Všechno už tu bylo. Je vidět, že pohrdá svým národem. Slouhové se tak chovají. Náš prezident není tak mladý, není tak hezký a co je nejdůležitější, není tak hloupý,“ dal najevo.


Není to přitom poprvé, co se slovenská prezidentka místo rodného jazyka raději obrátila k angličtině. Překvapila tím hned při svém zvolení, kdy místo poděkování ve slovenštině od ní padlo: „Thank you!“

Na Facebooku už Čaputová o chvíli později raději vložila příspěvek, který byl ve slovenštině.Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…