Vaří se ve mně krev, šílela Němcová v ČT. Komunista ji pohrozil opletačkami za urážení Filipa

6. 2. 2014 22:52

Poslankyně ODS Miroslava Němcová odmítá, že by za její výzvou k odvolání Vojtěcha Filipa z postu místopředsedy sněmovny byla snaha chopit se tématu, na kterém by se občanští demokraté zviditelnili. Uvedla to v diskusním pořadu ČT Události, komentáře. Dalším hostem byl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Ten uvedl, že na kritickém postoji KSČM k invazi vojsk východního bloku do Československa v roce 1968 se nic nemění. V souvislosti s tvrzením Němcové, že Filip svým výrokem obhajuje obsazení ČSSR vojsky komunistických států, nevyloučil přijetí „právních kroků“.

Vaří se ve mně krev, šílela Němcová v ČT. Komunista ji pohrozil opletačkami za urážení Filipa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

Kováčik na začátku pořadu uvedl, že na čtvrtečním vyjádření Vojtěcha Filipa, které je předmětem kritiky ODS, „Dnešní doba se na zvací akt dívá různými úhly pohledu“, nevidí nic, co by tehdejší okupaci naší země ospravedlňovalo.

Němcová na to reagovala tím, že Filip je místopředsedou sněmovny a rovněž tím, že zmíněnou větou ospravedlňuje obsazení Československa vojsky států Varšavské smlouvy. Kováčik odpověděl, že s ohledem na toto veřejné obvinění Filipa KSČM zváží právní kroky.

Na otázku moderátora Martina Veselovského k Němcové, zda opravdu nejsou různé pohledy na to, co se stalo v roce 1968, odpověděla poslankyně ODS, že od nikoho neslyší názor, že by invaze vojsk v roce 1968 naší zemi nějak prospěla. Doslova pak uvedla, že když slyší zmíněná Filipova slova, že se „ve mně vaří krev“.

Němcová odmítla námitku moderátora, že ODS uchopila toto téma, aby se na něm zviditelnila, slovy: „Kdyby Vojtěch Filip nebyl místopředsedou sněmovny, chápala bych to jako vyjádření dovnitř KSČM,“ a toto téma by prý ODS „nezvedala“.

Veselovský se pak snažil z Kováčika získat vyjádření, co přesně Filip onou větou myslel. Podle Kováčika předseda KSČM zřejmě chtěl postihnout, že se na danou věc někteří lidé dívají jinak. Sám ale považuje Vasila Biľaka za „negativní postavu naší historie“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …