Ve Francii odhalili tajnou islámskou školu. Říkala si "Škola malých včelek", dětem tam tloukli do hlavy Korán

02.09.2016 10:34

Server francouzského deníku Le Parisien přinesl informace o nelegální islámské škole ve Francii, kde se asi čtyři desítky žáků vzdělávaly v otázkách víry. Ve škole nazývané "Škola malých včelek" četli Korán. Úřady mají podezření, že zde docházelo k islámské radikalizaci snadno zmanipulovatelných dětí. Nelegální škola se nacházela v prvním patře mešity v obci Villiers-sur-Marne.

Ve Francii odhalili tajnou islámskou školu. Říkala si "Škola malých včelek", dětem tam tloukli do hlavy Korán
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

Ve francouzské obci Villiers-sur-Marne se do centra pozornosti vyšetřovatelů dostala místní mešita. Prověřují ji pro podezření z porušení několika zákonů, např. nelegální zaměstnávání nebo vedení nelegální školy. V té se mělo vzdělávat na 40 dětí, a to především četbou Koránu. Policie zadržela tři lidi včetně zdejšího imáma. Ten byl později propuštěn. Dvě další osoby však nikoli.

Celý text ve francouzštině najdete zde

Během policejní prohlídky byly objeveny učebnice, učební pomůcky a knihy v arabštině. Vzdělávání probíhalo od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. „Za dva až tři roky vzdělávání se počet vyučovacích hodin postupně navyšoval na žádost rodičů. Nebylo to ale celé jen o Koránu,“ prozradila tajemnice asociace, která mešitu provozuje. Děti se prý učily francouzštinu, zeměpis, matematiku či dějepis, a to i formou korespondenčních kurzů. Provozovatelé školy si také kladou otázku, proč došlo k zásahu úřadů právě teď, když vzdělávání funguje už několik let.

Mešita podle všeho pronajímala jednu místnost na vzdělávání, aby měla více peněz. K zátahu úřadu proti škole došlo ve spolupráci s představiteli mešity.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…