Ve všech zprávách musíme být! Zelenskyj odhalil záměr

16.5.2022 7:14 dop. | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se chystá promluvit ke studentům v USA. Pozornost celého světa chce udržet u války na Ukrajině. „Informace o našich potřebách by měly být ve zprávách všech zemí, které jsou pro nás důležité neustále a každý den,“ pravil ukrajinský prezident ve svém dalším proslovu k národu a ke světu.

Ve všech zprávách musíme být! Zelenskyj odhalil záměr
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajina se brání ruské invazi již 81 dní a prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil ke svým spoluobčanům i ke světu. Apeloval na světové politiky, aby zesílili sankce proti Rusku, aby okupanti cítili stále větší tlak. Válka pro ně podle Zelenského musí být stále dražší.

„Nyní je prioritou ropné embargo. Bez ohledu na to, jak moc se Moskva snaží toto rozhodnutí narušit, doba závislosti Evropy na ruských energetických zdrojích se chýlí ke konci. A to nelze změnit,“ uvedl ukrajinský prezident.

Dalším úkolem podle něj je udržet pozornost světa u ruské invaze. Zelenskyj si je vědom toho, že jak válka pokračuje, lidé budou věnovat svou pozornost i dalším problémům. Ale válka na Ukrajině potrvá dál a tato země bude dál potřebovat pomoc. Zelenskyj prý proto hned v pondělí promluví i ke studentům USA z 63 amerických univerzit. „Informace o našich potřebách by měly být ve zprávách všech zemí, které jsou pro nás důležité neustále a každý den,“ pravil ukrajinský prezident.

Chystá se prý také promluvit k ukrajinským studentům vysokých škol a odpovědět na jejich některé zásadní otázky.

Vedle toho ale bude dál promlouvat ke světovým lídrům.

„Rozhodně budu nadále oslovovat parlamenty evropských partnerských států Ukrajiny. Naším úkolem je získat status kandidáta na členství Ukrajiny v EU a později - vstup do Evropské unie ve zrychleném řízení. Na každém státě záleží. Každý hlas se počítá. Neméně důležitý je maximální souhlas evropských zemí v otázce posílení sankcí vůči Rusku. Proto v blízké budoucnosti vystoupím v lucemburském parlamentu,“ prozradil ukrajinský prezident.

Promluví prý i na světovém ekonomickém fóru v Davosu a bude jednat o finanční pomoc na podporu Ukrajiny.

Zelenskyj prý také hledá cesty, jak promlouvat k lídrům v Asii a v Africe.

Ukrajinský prezident prozradil, že pokračují vyjednávání v otázce bojovníků ukrytých pod ocelárnou Azovstal v Mariupolu.

Pozornost věnoval také situaci na bojišti. Ruští okupanti už podle ukrajinského prezidenta prohráli, jen si to nechtějí přiznat. „Okupanti si stále nechtějí přiznat, že jsou ve slepé uličce a jejich takzvaná ‚zvláštní operace‘ už zkrachovala. Ale jistě přijde okamžik, kdy ukrajinský lid donutí útočníky plně rozpoznat realitu,“ zdůraznil Zelenskyj s tím, že ukrajinská vlajka bude opět vlát i nad Melitopolem, nad Chersonem a nad dalšími městy, která dnes okupují Rusové.

Zelenskyj konstatoval, že se ruští vojáci na Ukrajině chovají brutálně, ale navzdory vší této brutalitě budou vytlačeni zpět do Ruska. Zelenskyj nepochybuje o tom, že se ruská armáda nakonec stáhne zpět do Ruska.

„Takto skončí veškerá horečná aktivita ruské armády, kterou nyní vidíme. A jsem vděčný všem Ukrajincům, kteří tuto dobu přibližují,“ poděkoval všem Zelenskyj.

Nakonec se tradičně rozloučil.

„Sláva Ukrajině!“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle je zač Ukrajina.“ V ANO přitvrdili. Mnohé vyděsí

9:47 „Tohle je zač Ukrajina.“ V ANO přitvrdili. Mnohé vyděsí

Opoziční poslanec Jiří Mašek z ANO má několik dotazů na předsedu vlády ohledně Ukrajiny. Má totiž zn…