Věci veřejné hlasovaly proti koalici. Nechtěji zdanění stravenek

09.11.2011 18:27 | Zprávy

Věci veřejné nakonec „zradily“ vládní koalici. Spolu s ČSSD a komunisty hlasovaly pro zachování daňového zvýhodnění stravenek. I když se zřejmě setkají s nevolí ministra Miroslava Kalouska.

Věci veřejné hlasovaly proti koalici. Nechtěji zdanění stravenek
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Radek John a Karolína Peake
Věci veřejné při hlasování o daňovém zvýhodnění stravenek hlasovaly proti zbytku vládní koalice, tedy občanským demokratům TOP 09. Už dříve avizovaly, že s návrhem, který předkládal ministr financí Miroslav Kalousek, nesouhlasí.

Zrušení zvýhodnění stravenek je totiž součástí Kalouskovy daňové reformy. Vláda ji už schválila a o její podobě nyní hlasují poslanci. V úterý se o tomto tématu už politici dokonce pohádali. V koaliční dohodě je totiž zapsáno, že poslanci nesmějí hlasovat pro žádný jiný pozměňovací návrh než takový, na kterém by se dohodla celá koalice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

10:34 Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

Ekonom a jednička kandidátky SPD v Jihomoravském kraji Miroslav Ševčík (nestr. za Trikoloru) se na C…