Vedení ANO rozhodne o vyloučení obviněných brněnských politiků

14. 3. 2019 6:00

Předsednictvo hnutí ANO na dnešním večerním jednání rozhodne o vyloučení brněnských politiků Jiřího Švachuly a Petra Liškutina, kteří skončili ve vazbě kvůli podezření z korupce na radnici městské části Brno-střed. Zprávu přinesla ČTK.

Vedení ANO rozhodne o vyloučení obviněných brněnských politiků
Foto: Hans Štembera
Popisek: IV. celostátní sněm hnutí ANO
reklama

Na vyloučení obou se shodly brněnská a jihomoravská organizace ANO. Hnutí zároveň uzavře kandidátku pro květnové volby do Evropského parlamentu, kterou povede současná europoslankyně Dita Charanzová.

Švachula byl radním Brna-střed, Liškutin vedoucím odboru investic a také místostarostou Brna-Ivanovic. Brněnská i jihomoravská organizace ANO politiky vyzvaly, aby složili mandáty v zastupitelstvu. Složit je musí sami. Ze zákona jim zanikne mandát v případě pravomocného odsouzení k trestu vězení.

Místopředseda hnutí Petr Vokřál a předsedkyně jihomoravské organizace Taťána Malá ve středu v Praze jednali s předsedou Andrejem Babišem. Informovali ho o situaci na radnici po policejní razii a o návrhu na vyloučení obviněných politiků z hnutí. Podle Malé chce Babiš ANO od takových lidí očistit.

Hnutí ANO definitivně potvrdilo Charanzovou jako lídryni kandidátky do eurovoleb na únorovém celostátním sněmu. Charanzová je poslankyní Evropského parlamentu a místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů od července 2014. Od loňského listopadu je místopředsedkyní evropské frakce Aliance liberálů a demokratů (ALDE). Strany mají úřadům předložit kandidátky do 19. března.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzikant: Teplouši? Píseň o nich mi nehrajou. Video s Bartoškou, strašný. Otravní aktivisti

8:16 Muzikant: Teplouši? Píseň o nich mi nehrajou. Video s Bartoškou, strašný. Otravní aktivisti

Dalším hostem Jordanky Jiráskové byl zakladatel a skladatel skupiny Nightwork František Soukup. A za…