Vedení ČSSD bude připravovat volby, mohla by se zabývat Ostravou

20.09.2019 6:35

Především přípravou na senátní a krajské volby v příštím roce by se mělo zabývat dnes předsednictvo sociální demokracie, které se odpoledne sejde v pražském sídle strany. Na návrh moravskoslezské organizace by mohl nejdůležitější orgán ČSSD mezi sjezdy projednávat i možné odebrání licence 17 z 26 místních organizací v Ostravě. Členové mohou na program navrhnout i další body.

Vedení ČSSD bude připravovat volby, mohla by se zabývat Ostravou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček v pátek novinářům řekl, že mu poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil podporu. Ve vedení ČSSD tedy zůstává

ČSSD se přípravami na krajské a senátní volby, které se uskuteční v příštím roce, zabývá už delší dobu. Po srpnovém jednání předsednictva vládní strana například oznámila, že příští rok o Senát usilovat místopředseda strany Michal Šmarda či bývalý šéf horní komory a nynější místopředseda Milan Štěch. Kandidátku v krajských volbách na Vysočině povede hejtman Jiří Běhounek.

Odebrat licenci řadě ostravských organizací navrhuje moravskoslezská ČSSD. Zdůvodňuje to špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mezi členy jsou tzv. černé duše. Předsedkyně ostravské ČSSD Jana Vajdíková to označila za účelové, po přeregistraci před dvěma lety podle ní mezi členy žádné černé duše nejsou. Ostravská ČSSD vznesla žádost, aby předsednictvo k odebrání licencí nepřistoupilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

19:13 Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů …