Vedení hnutí ANO rozhodlo: Babiš je jediný kandidát na premiéra!

22.01.2018 22:11 | Zprávy
autor: sla

Předseda ANO Andrej Babiš je jediným kandidátem hnutí na předsedu příští vlády. V kandidátské pozici ho dnes večer jednomyslně potvrdil výbor hnutí. Po jednání stranického vedení to novinářům řekla místopředsedkyně hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová. Možnost, že by se premiérem stal jiný představitel hnutí, připustil minulý týden Babiš. Ostatní strany jej v čele vlády odmítají kvůli jeho trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Vedení hnutí ANO rozhodlo: Babiš je jediný kandidát na premiéra!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Babišova menšinová vláda nedostala minulý týden ve sněmovně důvěru, ve středu se chystá prezidentovi předat demisi. Miloš Zeman už dřív řekl, že Babiše pověří sestavením kabinetu i podruhé.

Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek uvedl, že hnutí bude se stranami ve sněmovně jednat o případné koalici či o podpoře menšinového kabinetu. V úterý v 08:00 se sejde se zástupci komunistů, ve středu ve 14:00 s ODS, poté i s dalšími stranami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Digitální euro

Pane Rajchl, komentujete zavedení nějakého digitálního eura, co to je? V čem je jiné než platba hotovostí nebo kartou a v čem je pro nás tak hrozbou – teda v případě, že euro přijímejme nebo se nás to nějak dotkne, i když jím budeme platit třeba jako turisti na dovolené?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartošova realitka za veřejné peníze. Kudy tekly miliony neziskovkám

8:18 Bartošova realitka za veřejné peníze. Kudy tekly miliony neziskovkám

Desítky milionů, ovlivňování zákonodárců i veřejného mínění za peníze a lidé, kteří zároveň seděli …