Sociální demokraté si na svém březnovém sjezdu odsouhlasili nové stanovy, podle nichž se na výběru kandidátů do voleb mají podílet všichni straníci. Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka tehdy hovořil o tom, že členové získají mnohem větší vliv na kandidátky a že poslední slovo při jejich sestavování musí mít členská základna.
Nejnovější návrh volebního řádu počítá s tím, že okresní nebo krajský výbor a politické grémium budou navrhovat lídra krajské kandidátky. Ze všech návrhů pak o lídrovi v hlasování rozhodnou členové dané krajské organizace. Řadoví členové budou mít možnost ovlivnit i pořadí na dalších místech kandidátky, bude k tomu ale potřeba 30 procent preferenčních hlasů pro daného kandidáta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk