Vedlejší účinky vakcín. Norský publicista zveřejnil čísla. Dlouho prý byla pod pokličkou

23.11.2021 22:58

Norský publicista a překladatel Yngvar Brenna upozorňuje na nežádoucí účinky po vakcínách proti nemoci covid-19. Poukazuje na vysoké počty výpovědí poškozených, z nichž vyplývá, že potíží a stavů po vakcinaci je skutečně hodně. Doufá, že se brzy dá za pravdu „nepřátelům národa“ kvůli provalení dlouho neuznávaných informací.

Vedlejší účinky vakcín. Norský publicista zveřejnil čísla. Dlouho prý byla pod pokličkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

Brenna zmiňuje zprávy norského Ústavu národního zdraví (Folkehelseinstituttet): 72 % hospitalizovaných, 90 % pacientů na JIP a 90 % těch nakažených, jež za poslední tři měsíce zemřelo, bylo plně očkovaných. Ovšem až nyní, poté, co bylo naočkováno přes 90 % obyvatel a škoda je zjevná, se začínají ověřovat problémy, jež očkování způsobuje. „Z toho, že nebyli dostatečně vyrozuměni o potenciálních následcích, jsou mnozí rozčílení. Ohledně toho, co máme před sebou, je plno nejasností,“ dodává.

Původní zdroj ZDE.

Vedlejší účinky se prý týkají všech druhů očkování a vedlejší účinky a zdravotní problémy spojené s třetí dávkou budou prý větší než s těmi dvěma prvními. Už nyní se prý v některých masmédiích množí výpovědi lidí poškozených vakcínou, k níž se cítili dotlačováni, že očkování bylo jedinou cestou z marasmu pandemie.

„Ještě jsou ale kteříkoliv kritici očkování a covid politiky haněni, zesměšňováni a častováni zostuzujícími nadávkami jako odpírači, přeborníci v sobectví, blázni do spikleneckých teorií a násilím se jim snažili navlékat alobalové kloboučky, symbol vlastní omezenosti,“ pokračuje Brenna.

Anketa

Půjdete na třetí dávku očkování proti covidu?

37%
hlasovalo: 40646 lidí
„Z výpovědí poškozených vyplývá, že potíží a stavů je hodně. Někomu vakcína způsobila onemocnění osrdečníku (a to především u mužů ve věku 15 až 30 let), dalším zase krevní sraženinu, jaterní steatózu, podrážděnou slezinu, syndrom únavy, horečku, polohovou a jinou závrať a omdlévání, po píchnutí pocit znecitlivění, bolesti svalů a kloubů, oteklý krk, rozsáhlé vyrážky, bolavé žlázy, migrénu, srdeční záchvat, bolavou a nepoužitelnou ruku, do níž byla aplikována injekce, selhání imunity, impotence, krvácení z pochvy, potraty, selhání implantátů,“ dává za příklad některé z vedlejších účinků, z nichž je na norském seznamu jen 99 klasifikováno jako závažných.

Nic nenaznačuje tomu, že očkování není nebezpečné a nemůže vést k trvalým změnám. Kolektivní nátlak i na ty, kteří by se z medicínských důvodů neměli nechat očkovat, podle kritiků patřilo a patří k nejpodivnějším a nejvíce zlým v dějinách novodobého Norska,“ popisuje, že řada lidí zažila vytěsňování/vylučování, šikanu, rozkoly mezi přáteli, kolegy a v rodinách.

Konečná čísla poškozených budou patrně vysoká. „Kdyby byly zveřejňovány všechny případy vedlejších účinků, snad by již nebylo možné popotahovat a vinit za čím dále děsivější počty nakažených neočkované. Vedlejší účinky spolu s nízkým stupněm ochrany a rychle ubývající ochranou a vysokou nakažlivostí, ať je někdo naočkován, či ne, nyní vedou k tomu, že se Norové podle ohlasů více ohrazují proti obviňování neočkovaných, poněvadž logicky a matematicky to již nedává smysl házet sílící šíření nákazy na menšinu. Jenže kdy padnou i tahle omílaná paradigmata masmédií?“ uzavírá Brenna.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

17:52 „Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

V Otázkách Václava Moravce se k možnému střetu Ukrajiny a Ruska vyjadřoval bývalý ministr zahraničí …