Vegetariáni, dále raději nečtěte: Odpůrci mi říkají ovar a já jsem na to hrdý, zářil Zeman při návštěvě řeznictví a spustil...

16. 10. 2015 14:46

REPORTÁŽ „Někteří lidé jsou posedlí nejrůznějšími zákazy a berou nám radost ze života,“ uvedl prezident Miloš Zeman během návštěvy Řeznictví a uzenářství Matula ve Zlínském kraji. Prezident tak reagoval na chystané zákazy kouření a omezení domácích zabíjaček ze strany EU.

Vegetariáni, dále raději nečtěte: Odpůrci mi říkají ovar a já jsem na to hrdý, zářil Zeman při návštěvě řeznictví a spustil...
Foto: Hana Brožková - KPR
Popisek: Miloš Zeman navštívil ve Zlínském kraji oblíbené řeznictví a dostal dar

Prezident Zeman v pátek před polednem zahájil poslední den návštěvy Zlínského kraje. Prvním bodem programu byla návštěva lechotického řeznického a uzenářského závodu, kde milovník uzenin Zeman mezi jitrnicemi a klobásami jen zářil.

Nejvíce se ovšem Miloš Zeman rozzářil, kdyz se dozvěděl, jaký dar pro něho řeznický závod připravil. Bylo to celé uzené sele obložené jitrnicemi, salámy, tlačenkou a dalšími uzenářskými lahůdkami.

„Představa, že bych to uzené sele snědl celé, no... podělím se s přáteli,“ komentoval to prezident. Matulovo řeznictví a uzenářství, které si prezident pro zakončení své třídenní návštěvy vybral, dodávalo gothajský salám pro Zemanovu předvolební kampaň. „Pan Matula dodával gothajský salám do centrály mé kampaně v pražské Loretánské ulici. Skutečně celý tým jedl tento salám a díky tomu nám vzrostla produktivita. Takže je díky tomu pan Matula spolutvůrcem mého zvolení prezidentem,“ vyprávěl dál prezident.


Řeznictví připravilo pro Miloše Zemana dárek (Foto: Radim Panenka)

Ten evidentně bral návštěvu tohoto podniku jako radost a odpočinek. Tomu i odpovídala debata se zaměstnanci firmy. „Začal bych tím, že vegetariáni mají smutný život. Vegani ještě smutnější, protože ti nesmějí ani vajíčka, ani mléko, takže se živí obilnými klíčky a to už ani není život,“ neodpustil si Zeman narážku.

„Chtěl bych vám poděkovat, že děláte lidem radost a rozjasňujete jim život, protože když si někdo dá dobrý obložený chlebíček, dobrou česnekovanou jitrnici nebo dobrý bůček... Mně někteří odpůrci říkají ovar a já jsem na to hrdý, protože takový teplý ovar s hořčicí a křenem, to je pošušňáníčko,“ pochvaloval si prezident a neopomněl rýpnout do nejnovějšího omezení z Bruselu v oblasti zabíjaček.

Fotogalerie: - Zeman ve Zlínském kraji

Prezident Miloš Zeman s hejtmanem Zlínského kraje ...
Přivítání před Krajským úřadem Zlínského kraje
Prezident při návštěvě Krajského úřadu Zlínského k...
Prezident Miloš Zeman a hejtman Zlínského kraje St...
Místopředseda Poslanecké sněmovny a také zastupite...
Dary pro prezidenta republiky od zlínského hejtman...

Jsou lidé, kteří chtějí pořád druhým kazit radost ze života, kritizoval Zeman nařízení z EU

Prezident vyzval, aby si lidé dovedli udělat v životě radost a pozastavil se nad tím, že naopak existují jiní, kteří chtějí ostatním lidem radost ze života kazit. Ať už třeba omezováním kouření, anebo nyní směrnicí EU, která omezuje domácí zabíjačky.

„Jsou lidé, kteří pořád chtějí něco zakazovat a jsou posedlí nejrůznějšími zákazy a berou lidem radost ze života. Víte, jaká je radost, když si zapálíte cigaretu?“ dodával rozjařený prezident před zaměstnanci řeznictví.

Kromě debat o jídle, slivovici nebo kouření ale prezident Zeman také lobboval za zvýšení platů zdejších zaměstnanců. Vyzval majitele podniku, aby až přijede na návštěvu příště, se nejen rozšířila výroba a zisk společnosti, ale rovněž aby vzrostly platy zaměstnanců.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…