Velké ohrožení pro Drábka: Zatčeného Šišku má policie na nahrávce

3. 10. 2012 7:06

MPSV ušetřilo změnami v IT systému nemalé prostředky. Tuto větu opakoval ministr Drábek novinářům mnohokrát. Postupně se však ukazuje, že tuto úspornou změnu provázelo korupční jednání. Ministr přislíbil, že rezignuje pokud se to prokáže a k tomu podle všeho není daleko, protože policie dlouho sledovala jeho náměstka Šišku a údajně má v ruce záznamy o korupčním jednání.

Velké ohrožení pro Drábka: Zatčeného Šišku má policie na nahrávce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
reklama

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) se v minulosti opakovaně zastal svého dnes již bývalého náměstka Vladimíra Šišky. Jeho práci navíc štědře oceňoval odměnami. V roce 2010 mu vyplatil na odměnách přes 400 tisíc korun a v roce 2011 dokonce milion. Po Šiškově zadržení pak ministr prohlásil, že rezignuje pokud se Šiškovi prokáže vina. Středeční MF Dnes tvrdí, že policie sledovala Šišku delší dobu podobně jako vazebně stíhaného poslance Davida Ratha, a má k dispozici nahrávky, na kterých je Šiškovo korupční jednání zaznamenáno. Drábek tak má ve funkci na mále.

Když budete mlčet, dostanete jiné zakázky

Vše zřejmě souvisí se změnami IT systému, který podle Drábka potřeboval zreformovat, aby stát ušetřil. Šiška z tehdy připravovaného výběrového řízení vyřadil firmu OK systém, která tuto činnost pro ministerstvo vykonávala dvě desítky let. Zástupcům firmy však měl být vydán příslib, že obdrží jiné zakázky, pokud se nebudou bouřit.   

"Dál už se scénář pravděpodobně odvíjel takto: jednání náměstka Šišky a Milana Hojera se zástupci firmy si policisté nahráli. Vladimír Šiška tu slibuje, že pokud firma stáhne svou stížnost, zůstanou jí některé zakázky a další dostane. Přesnější údaje zatím policisté tají," píše deník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…