Velké změny na Slovensku: Opoziční hnutí OLaNO ve volbách převálcovalo Ficův Směr

29.02.2020 23:15 | Zprávy
autor: pas

Přesvědčivým vítězstvím opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) a ztrátou dlouholeté dominance nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica skončily podle odhadu dvou agentur dnešní parlamentní volby na Slovensku. OLaNO podle nich získalo 25,3 až 25,8 procenta hlasů, Směr-SD 13,9 až 14,9 procenta.

Velké změny na Slovensku: Opoziční hnutí OLaNO ve volbách převálcovalo Ficův Směr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praze za nezávislé a důkladné vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky a za vznik nové a důvěryhodné vlády

Pokud by se potvrdily výsledky zmíněného odhadu, hnutí OLaNO by mohlo sestavit koaliční vládu s některým z dalších opozičních či neparlamentních subjektů, které se vymezovaly proti Směru-SD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Prezident

Co si myslíte o přímé volbě prezidenta? Tvrdíte, že je prezident je reprezentativní funkce, chcete mu odebírat pravomoci, ale přitom přímo volený prezident má podle mě velmi silný mandát od občanů. To pro vás nic neznamená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pojď na bitku.“ Největší fanda NATO dostal výzvu z Ruska

7:44 „Pojď na bitku.“ Největší fanda NATO dostal výzvu z Ruska

Ruský student Petrohradské univerzity Grigorij Koroljov, velký podporovatel Ruska, dostal nápad. Vyz…