Velvyslankyně USA v Maďarsku chtěla veřejně vyjádřit své zhnusení z chování k běžencům. A takto dopadla

02.11.2015 21:19

V Maďarsku to vře. Do ostrého sporu se dostala zdejší vláda s americkou velvyslankyní v Budapešti Colleen Bellovou. Ta dala najevo, že se Maďarsko chová nepřijatelně k uprchlíkům a mimo to ještě v zemi dochází k přílišné centralizaci moci v rukou premiéra Viktora Orbána a jeho strany Fidesz. Bellová se ale dočkala pádné reakce.

Velvyslankyně USA v Maďarsku chtěla veřejně vyjádřit své zhnusení z chování k běžencům. A takto dopadla
Foto: Redakce
Popisek: Maďarská vlajka
reklama

Americká velvyslankyně v Maďarsku Colleen Bellová prohlásila, že zdejší vláda rozhodně nedělá dobře, že vykresluje uprchlíky jako nájezdníky. Dala najevo jistou nelibost také nad korupcí v zemi a nakonec i nad tím, že Maďaři spolupracují s Rusy na dostavbě jaderné elektrárny. Jenže podle vlády hostitelské země by se měla americká velvyslankyně mírnit. Ostře ji k tomu vybídl maďarský ministr zahraničí.

„Víme, že by USA chtěly vidět v Evropě ještě více imigrantů. Zcela jasně se takto k věci stavějí. Ale Maďarsko se ukázalo být jedinou zemí schopnou zastavit záplavu uprchlíků na svých hranicích,“ poznamenal k tomu jízlivě maďarský šéf diplomacie Péter Szijjártó. Informuje o tom server Svobodné fórum.

Nelibě slova americké velvyslankyně nese i šéf Orbánovy premiérské kanceláře János Lázár. Nesnese prý, aby někdo takto kritizoval maďarské voliče. Právě ti zvolili Viktora Orbána premiérem. Maďarsko Spojeným státům nepodléhá a podléhat nebude, což by si měla Bellová uvědomit. Maďaři jsou hrdý národ, který prý nebude vazalsky podléhat ani USA, ani EU, ani Rusku.

Server k tomu dodává, že o boji s korupcí často mluví i v Česku působící americký velvyslanec Andrew Schapiro, ale ani trochu mu nevadí koncentrace moci v rukou ministra financí a miliardáře Andreje Babiše (ANO). Prý by měl této otázce věnovat pozornost, ale na místo toho pomáhá uskupení Rekonstrukce státu ve „vydírání českých politiků“. Tak to alespoň vidí server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…