Veselovský uvítal vzbouřeného Okamurovce. Ten přišel s výkladem, jak nový poslanec rozvrátil krajskou organizaci

16.11.2017 16:10

Hostem pořadu Martina Veselovského v DVTV.cz byl bývalý člen SPD Petr Sikora. Ten se mimo jiné zasazuje o odvolání šéfa Moravskoslezského kraje Lubomíra Volného. Podle něj jde totiž Volný jen za penězi a rozvrátil celý kraj.

Veselovský uvítal vzbouřeného Okamurovce. Ten přišel s výkladem, jak nový poslanec rozvrátil krajskou organizaci
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie
reklama

„Sektou bych stranu nenazval. V Moravskoslezském kraji je však SPD nedemokratické hnutí a vládne tam jeden člověk,“ popsal Sikora. „Dokud nebyl v čele Lubomír Volný, vše probíhalo v kraji v naprostém pořádku. Začalo to tím, že si začal kolem sebe stahovat lidi. Byl zvolen předsedou. Už v době, kdy ještě nebyl předsedou, tak řekl na několika schůzích, že je kariérista,“ zmínil Sikora. 

Video najdete ZDE.

Ten podepsal petici za Volného odvolání. „Sám Okamura říká, že chce odvolatelnost politiků. Pokud toto splní, tak si jej budu vážit, jinak to bude jako u jakéhokoliv jiného politika – budu si myslet, že lže,“ řekl Sikora. Podle něj by totiž na Volného měl být tlak, aby se vzdal poslaneckého mandátu. 

Obdobné problémy jako v Moravskoslezském kraji jsou podle Sikory i v jiných krajích. Podle jeho slov šlo straníkům jen o hlasy, aby se dostali do Sněmovny. Volnému se to skutečně povedlo,  stal se poslancem.

Již v kampani na sebe upozornil svým incidentem s Lubomírem Zaorálkem z ČSSD. Při společné cestě lídrů kandidátek na debatu s veřejností se dostali do slovní rozepře, při které ministr Zaorálek kandidáta vybízel, ať s ním jde "do křáku" a že si to vyřídí po ostravsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…