Více Evropy nám jenom prospěje, odepsal čtenáři Babišův poslanec Zlatuška. A pak ještě připsal něco ošklivého o Putinovi

11.10.2015 16:23

Poslanec Jiří Zlatuška (ANO) odpovídal na svém profilu čtenářům Parlamentních listů na jejich otázky. Musel se tak zamyslet nad tím, o co podle něj jde Rusku a především prezidentu Vladimiru Putinovi, ale i nad tím, zdali se u nás špatně nezachází s uprchlíky, když jsou jim odebírány mobilní telefony.

Více Evropy nám jenom prospěje, odepsal čtenáři Babišův poslanec Zlatuška. A pak ještě připsal něco ošklivého o Putinovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Podle Zlatušky skoncovat s šéfem jaderné mocnosti a velké armády dost dobře bez rizik velkých katastrof nejde, a proto je studená válka a ekonomická blokace v reálném arzenálu v podstatě maximum. „Dokud si Rusové neuvědomí, že jim takový vládce a taková politika výrazně škodí, jsou vyhlídky na nějakou rychlou změnu malé,“ dodal na adresu ruského prezidenta.

„A jistoty? Ty bohužel nemáme ani třeba před příchodem povodní. Je dobré mít spolehlivé partnery a zázemí a zde platí, že větší integrace EU nám může být jen ku prospěchu. Je to nejsolidnější záruka, kterou spolu s partnerstvím v NATO máme,“ dodal univerzitní profesor a současný děkan Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně s tím, že největší síla je v soudržnosti a ochotě se zasazovat za společné hodnoty, mezi které v Evropě patří zejména hodnoty humanity.

Snaha vnitra mít u uprchlíků co nejhorší pověst

Dále se poslanec Babišova hnutí věnoval otázce, zdali se nechováme špatně k uprchlíkům, když jsou jim po zadržení a nástupech do táborů odebírány mobilní telefony a podobně. „V počtech, o které se u nás jedná, to finanční ani organizační problém není. V roce 2001 a těsně poté jsme zvládali desetinásobek současných počtů, také to byli z velké části muslimové, a šlo to,“ napsal Zlatuška na otázku, jestli vidí velký problém s kapacitou v uprchlických táborech a dodal, že podle něj může vyjít i levněji volnější pobytový režim než zařízení s ostrahou. „Bohužel, dnes má spousta lidí pocit, že je politický kapitál v odmítání a nevstřícnosti. Německu se jedná i o mladší pracovní sílu, vzdělané příchozí a dlouhodobý přínos třeba do penzijního systému. U nás bohužel raději bojujeme s bubáky,“ poznamenal.

„Mně se to jeví jako snaha Ministerstva vnitra získat České republice co nejhorší pověst, aby se nám uprchlíci obloukem vyhýbali. Myslím, že se nám to nemůže vyplatit lidsky ani ekonomicky,“ napsal poslanec s tím, že bychom podle něj měli být vstřícnější.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jzd

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…