Vím, že se něco chystá. Štětina promluvil o Okamurovi, financích a poslaneckém klubu Úsvitu

25.03.2015 19:09

O nejasnostech v hospodaření hnutí Úsvit diskutoval v dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu s jeho moderátorkou Karolínou Koubovou poslanec, člen hnutí Úsvit a předseda jeho kontrolní komise Jiří Štětina. Došlo také na údajný vliv bývalého předsedy strany Věci veřejné Víta Bárty na Úsvit.

Vím, že se něco chystá. Štětina promluvil o Okamurovi, financích a poslaneckém klubu Úsvitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Štětina

Štětina si posteskl, že neměl Úsvitu své jméno propůjčovat. "Kdybych býval byl věděl, co je Úsvit zač, nikdy bych nekandidoval,“ prohlásil.

V průběhu pořadu se diskutovaly podrobnosti, kdo podepsal za hnutí Úsvit smlouvu, že největším příjemcem peněz z Úsvitu má být firma Celsianus. Její služby si Štětina pochvaloval. V pořadu ale zaznělo, že Úsvit této společnosti už vyplatil 12 až 14 milionů korun. A že uzavření smlouvy s touto firmou doporučil Tomio Okamurovi Vít Bárta. Když Okamura zjistil, že je nevýhodná, dal dva podněty pro to, aby byla vypovězena. K tomu ale nakonec nedošlo.

Okamurův verbální trysk je třeba násobit koeficientem pravdy

Štětina sice tvrdil, že proti Okamurovi nic nemá. Nicméně uvedl, že Okamura "má verbální trysk, který je třeba násobit jakýmsi koeficientem pravdy".

Ve vedení firmy Celsianus je prý právník Víta Bárty, tedy jeho zaměstnanec. Štětina ale považuje za podstatné to, jestli Celsianus služby pro Úsvit vykonává.

Přestože býval poslancem za VV, nyní vylučuje, že by byl napojen na Víta Bártu. O něm se nicméně nevyjadřoval, na rozdíl od Okamury, nijak kriticky. Dokonce uvedl, že Víta Bártu měl vždy za slušného člověka. "Není to tak, že sloužíte jinému šéfovi?“ zeptala se moderátorka. "V žádném případě,“ dušoval se Štětina.

Kolik peněz má Úsvit? Možná nic, možná deset milionů

Koubovou také zajímalo, kolik zbývá na účtu Úsvitu. Podle Štětiny jde o složitou otázku. Nejprve odpověděl: "Podle zprávy, kterou mám od účetní, závazky jsou ve výši 100 % příjmů ze státního rozpočtu, takže vlastně nemáme nic.“ Na námitku moderátorky, že Okamura tvrdí, že na účtu je 20 milionů, připustil, že pokud by chtěl vyjít Okamurovi vstříc, tak "mohu říct, že je to 10 milionů".

Ohledně budoucnosti členů poslaneckého klubu Úsvitu a celého hnutí uvedl, že ví, že se něco chystá. "Já se na tom neúčastním. Zatím jsem členem a zůstanu členem Úsvitu,“ řekl s tím, že jednoznačně se řadí ke skupině kolem poslance Marka Černocha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO V USA pustili na děti transvestitu. V rámci vzdělávání

14:21 VIDEO V USA pustili na děti transvestitu. V rámci vzdělávání

O Americe se mluví jako o zemi netušených možností a toto video potvrzuje, že přízvisko sedí. V měst…