Visegrád u Johnsona: Snížit závislost na Rusku, pomáhat Ukrajině. Orbán odmítá dodávat zbraně, nebyl na něj brát zřetel

8.3.2022 10:05 odp. | Bleskově

Premiéři visegrádské čtyřky se společně s předsedou britské vlády Borisem Johnsonem shodli na nutnosti snížit energetickou závislost na Rusku a společném postupu proti ruské agresi na Ukrajině, informují Seznam Zprávy.

Visegrád u Johnsona: Snížit závislost na Rusku, pomáhat Ukrajině. Orbán odmítá dodávat zbraně, nebyl na něj brát zřetel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Premiér Petr Fiala (ODS) shodu zemí na snížení závislosti na ruském plynu oznámil po svém prvním oficiálním jednání v Londýně. „Shodli jsme se na tom, že musíme snížit energetickou závislost na Rusku. To je velký úkol pro Evropskou unii i Velkou Británii. Musíme hledat nové zdroje, podporovat nové technologie, abychom se této závislosti dlouhodobě zbavili,“ sdělil novinářům Fiala.

Původní zdroj ZDE.

Evropa podle Fialy nyní hledá alespoň krátkodobé nahrazení ruských dodávek pro tuto sezónu. Vláda podle něj firmám pomůže s přechodem na jiné zdroje do konce tohoto roku. Británie chce ukončit dovoz ruské ropy a ropných produktů do konce roku 2022.

Země V4 spolu s Velkou Británií se také shodly na posílení spolupráce na posilování kyberbezpečnosti a na podpoře ukrajinských uprchlíků. Na odmítavý postoj maďarského premiéra Viktora Orbána ohledně posílání zbraní Ukrajině se prý nebral zřetel.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

14:02 USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinsk…