Visegrád u Johnsona: Snížit závislost na Rusku, pomáhat Ukrajině. Orbán odmítá dodávat zbraně, nebyl na něj brát zřetel

08.03.2022 22:05 | Bleskově

Premiéři visegrádské čtyřky se společně s předsedou britské vlády Borisem Johnsonem shodli na nutnosti snížit energetickou závislost na Rusku a společném postupu proti ruské agresi na Ukrajině, informují Seznam Zprávy.

Visegrád u Johnsona: Snížit závislost na Rusku, pomáhat Ukrajině. Orbán odmítá dodávat zbraně, nebyl na něj brát zřetel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Premiér Petr Fiala (ODS) shodu zemí na snížení závislosti na ruském plynu oznámil po svém prvním oficiálním jednání v Londýně. „Shodli jsme se na tom, že musíme snížit energetickou závislost na Rusku. To je velký úkol pro Evropskou unii i Velkou Británii. Musíme hledat nové zdroje, podporovat nové technologie, abychom se této závislosti dlouhodobě zbavili,“ sdělil novinářům Fiala.

Původní zdroj ZDE.

Evropa podle Fialy nyní hledá alespoň krátkodobé nahrazení ruských dodávek pro tuto sezónu. Vláda podle něj firmám pomůže s přechodem na jiné zdroje do konce tohoto roku. Británie chce ukončit dovoz ruské ropy a ropných produktů do konce roku 2022.

Země V4 spolu s Velkou Británií se také shodly na posílení spolupráce na posilování kyberbezpečnosti a na podpoře ukrajinských uprchlíků. Na odmítavý postoj maďarského premiéra Viktora Orbána ohledně posílání zbraní Ukrajině se prý nebral zřetel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebním mítinku v P…