Vít Bárta nakopl Kalouska. Pomohl si čísly

23.08.2012 11:27 | Zprávy

Podle faktického lídra strany Věci veřejné Víta Bárty stojí za povšimnutí analýzy Kalouskových úředníků, kteří ve svých výpisech makroekonomických materiálů tak trochu „mlží“. Zatímco Česká národní banka (ČNB) a resort práce a sociálních věcí se shodují na tom, že hlavním důvodem poklesu HDP je snížení spotřeby domácností, úředníci Kalouska uvádějí pseudodůvody.

Vít Bárta nakopl Kalouska. Pomohl si čísly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud s Vítem Bártou

Bárta na své internetové stránce píše, že právě dnes šla na vládu celá baterie makroekonomických materiálů. Makroekonomická predikce Ministerstva financí, Analýza příjmů a výdajů domácností od MPSV a zpráva o inflaci od České národní banky.

Celý komentář Víta Bárty ZDE

Podle Bárty jednotlivé instituce zastávají rozdílné názory na pokles HDP. Bývalý ministr dopravy uvádí, že ČNB a MPSV se shodnou na tom, že hlavním důvodem je pokles spotřeby domácností. Centrální banka to hodnotí tak, že především kvůli zvýšené DPH u nás velmi vzrostla inflace. „Zjednodušeně, lidé mají méně peněz, více šetří, neutrácí a tím je způsoben pokles ekonomiky,“ míní Bárta. K podobným závěrům dochází i MPSV, tvrdí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jno

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozornost se od Turka obrátila k temnému původu celé aféry

9:24 Pozornost se od Turka obrátila k temnému původu celé aféry

Deník N, konkrétně novinářka Zdislava Pokorná, obviňuje Filipa Turka z kontroverzních a nevhodných v…