Vít Bárta v rádiu: Nečas udělal z Pospíšila mesiáše. A to on tedy není

30. 6. 2012 17:41

V pořadu Pressklub na Frekvenci 1 mluvil faktický šéf Věcí veřejných Vít Bárta. Řeč byla hlavně o odvolaném ministrovi Jiřím Pospíšilovi. Podle něj udělal premiér Petr Nečas chybu, když ho takto odvolal, jelikož z něj před veřejností udělal mučedníka.

Vít Bárta v rádiu: Nečas udělal z Pospíšila mesiáše. A to on tedy není
Foto: tan
Popisek: Vít Bárta v nedělní Partii na Primě

„Já považuji krok pana premiéra za velmi nešťastný,“ uvedl Bárta k odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. „Z pana Pospíšila se stává mesiáš, ale ve skutečnosti žádným mesiášem není,“ prohlásil. Podle faktického šéfa VV rozhodně není pravda, že by například státní zastupitelství pod vedením Pavla Zemana bylo tak nezávislé, jak se zdá.

“Podle mě se pan premiér rozhodl již dlouhou dobu tento krok udělat,” myslí si Bárta s tím, že jednoznačně je rozpočet ministerstva jen zástupný problém. “V momentě, kdy je celá koalice postavena na kmotrovských zájmech, je úplně jedno, kdo bude ministrem spravedlnosti,” dodal.

“Radek John bude mít obrovské množství práce s tím, aby veřejnosti i politikům ukázal, že to, co dokázal na ministerstvu vnitra, je jeho zásluha,” řekl Bárta k tomu, že John se stal staronovým předsedou VV. Bárta také řekl, že VV připravují nový program, kterým chtějí bojovat za práva střední třídy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …