Víte, že se k Rusům chovám slušně, řekl Zeman v obci, která je v opravdu bídné situaci. A dal slib

13.04.2015 20:09 | Zprávy
autor: Václav Fiala

První den pobytu prezidenta na Karlovarsku pokračoval návštěvou nejzadluženější obce v republice, Prameny. Jako balvan na noze se zde již řadu let vláčejí s prozatím nedokončeným projektem stáčírny minerálních vod, které by podle nového zastupitelstva obci mělo přinést tolik slibovanou prosperitu. Kapacita zdejších léčivých minerálních vod je podle zdejších radních téměř čtyřnásobná než u „Mattonky“ a mohla by každým rokem přinášet obci až dvanáct milionů korun.

Víte, že se k Rusům chovám slušně, řekl Zeman v obci, která je v opravdu bídné situaci. A dal slib
Foto: Václav Fiala
Popisek: Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a prezident republiky Miloš Zeman

Zatím se však Prameny topí v dluzích. „Nyní jde o 40 milionů plus příslušenství. Ke konci loňského roku se to vyšplhalo na 90 milionů s tím, že obec má nyní soukromého jednoho věřitele, který drží pohledávky v hodnotě 90 milionů. Pozemkový fond pak má pohledávky 2 miliony,“ informovala představitelka obce. Na to ji prezident ohodnotil slovy: „Chtěl bych vám blahopřát k vaší odvaze.“ Stejně tak reagoval i hejtman karlovarského kraje Martin Havel, který ocenil starostku i nové zastupitele, že měli odvahu a šli do velmi nepříjemného pohledu.“

Temné místo Karlovarska

Jak uvedl na úvodním setkání s krajskými zastupiteli a radními Miloš Zeman, jde právě o jedno z temných míst zdejšího kraje. Podle starostky Michaly Málkové dva Rusové, nyní věřitelé,  skoupili pohledávky a obec nemohla nic dělat. Nicméně ale jednání s nimi prý probíhají dobře. „Rozpočet obce je 1,7 milionu. Potřebujeme, abychom měli konečně odblokovaný účet, mohli bychom opravit kanalizaci v obci, to je náš největší problém. Tady několikrát do roka tečou splašky po silnici a občané mají zatopené sklepy a domy.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…