Vítek: Hušák si řekl o úplatek. Hušák: Lže. Řekl bych si o víc

1. 3. 2011 15:25

Šéf loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák si měl říct o úplatek. Ten to ale popírá. Většinový věřitel firmy, miliardář Radovan Vítek, který to tvrdí, prý lže. Kdyby to totiž byla pravda, řekl by si Hušák o daleko víc peněz než "jen" o 200 milionů.

Vítek: Hušák si řekl o úplatek. Hušák: Lže. Řekl bych si o víc
reklama

"Hušák se ve firmě zabetonoval. Za to, že se odbetonuje, chce zaplatit. To není korupce," řekl serveru lidovky.cz Vítek. Hušák ale reagoval soudem. Prý ať to podnikatel dokáže.

"Dvě stě milionů?" ohradil se Hušák. "To mě pan Vítek opravdu pobavil. To bych byl hodně z laciného kraje. Kdybych takovou možnost měl, a pan Vítek dobře ví, že ji nemám, tak se znalostí situace Sazky a její hodnoty, bych si řekl o úplně jinou částku."

Vítek prý účelově lže, protože cítí, že v Sazce ztrácí vliv. "Nejde o první lživá tvrzení pana Vítka, za některá ho již SAZKA, a.s., zažalovala, a pan Vítek bude muset každopádně počítat s tím, že i tato slova bude muset prokázat u soudu. Naštestí jsem s panem Vítkem nikdy nejednal bez několika svědků. Taková prohlášení činí člověk, který ví, že se blíží konec příběhu, a jemu došly věcné argumenty. V odborné mluvě se takovým slovům říká pomluva a při svém vzdělání by pan Vítek měl vědět, co to je."

Ano, řekl si. Ne, neřekl si

Někteří ze svědků jednání tvrdí, že se o ničem takovém nemluvilo. Jiní ale takovou možnost připouštějí. "Něco takového při jednání padlo, ale nepamatuji si, jak přesně to bylo rečeno," řekl lidovkám.cz například předseda atletického svazu Libor Varhaník.

"Já jsem podobné řeči už zaslechl, ale nedokáži si představit, jak chce pan Vítek svá tvrzení dokazovat. Pokud je to ale pravda, určitě by to změnilo pohled mnoha lidí na Aleše Hušáka," podotkl místopředseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Čtěte:

Vítek má plán, jak na Sazce vydělat. Nemá od ní ale ani korunu

Městský soud určil správce pro insolvenční řízení se Sazkou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…