Vláda asi odmítne prodloužit promlčecí dobu u přestupků

11.02.2012 14:12 | Zprávy
autor: joh

Kabinet patrně nebude souhlasit s předlohou poslanců opoziční ČSSD, kteří navrhli prodloužit promlčecí dobu u přestupků z jednoho na dva roky. Vláda chystá podle návrhu stanoviska vlastní návrh přestupkového zákona, v němž chce promlčecí dobu odstupňovat podle výše sankce. Ministři projednají novelu sociální demokracie ve středu.

Vláda asi odmítne prodloužit promlčecí dobu u přestupků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus u řečnického pultu ve sněmovně

Její předkladatelé poukazují na to, že se úřadům nedaří některé přestupky včas projednat, a tak zůstávají bez trestu. Přičítají to i obstrukcím pachatelů. V některých případech podle autorů předlohy navíc policie zjišťuje, zda není přestupek ve skutečnosti trestným činem, teprve potom věc vracejí úřadům.

Kabinet nchce řízení prodlužovat

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Proč si zvete umělce, kteří se účastnili demonstrace proti vám?

Podle vás snad udělali něco špatného nebo nemají právo demonstrovat? A jestli s nimi chcete jednat o jejich názoru, proč jen s nimi? Proč ne i s obyčejnými lidmi, co tam byli? Nebo ty si také pozvete? Děkuji. A.K.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

11:35 „Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

Dlouholetý reportér a moderátor České televize Richard Samko se pustil do křížku s další výraznou tv…