Vláda bude řešit spory operátorů o faktury

30.10.2011 15:34 | Zprávy

Analýza ministerstva průmyslu a obchodu, kterou bude ve středu projednávat vláda, navrhuje, aby operátoři řešili své spory s neplatícími zákazníky jen přes soud.

Vláda bude řešit spory operátorů o faktury
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Zasedání vlády

Do řešení těchto problémů se v současnosti musí zapojit i Český telekomunikační úřad, ten ale rostoucí počet případů už delší dobu nezvládá zpracovávat. Ty totiž jen během tří předešlých let vzrostly na dvojnásobek - ze 73 538 na více než 142 tisíc.

Na úřadu se navíc této agendě věnuje "jen" 111 zaměstnanců a na každého z nich tak připadá přes 100 návrhů měsíčně. Úředníci případy nestíhají řešit a ty se tak neustále kupí. Na úřad je také podáváno čím dál víc žalob pro nečinnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nelegální migrace

Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec soukromí, velký „krok vpřed“. Toto se v EU chystá

4:44 Konec soukromí, velký „krok vpřed“. Toto se v EU chystá

Po riziku šmírování osobních konverzací skrze Chat Control hrozí podle kritiků chystané centrálně ko…