Vláda bude řešit vytvoření generálního ředitelství státní služby

16.04.2014 6:18

Vláda se dnes bude zabývat přípravou na vytvoření generálního ředitelství státní služby. S ředitelstvím počítá připravovaný návrh služebního zákona, o jehož podobě koalice už několik týdnů diskutuje. Podle posledního návrhu by měl šéf generálního ředitelství navrhovat jmenování a odvolání členů komise, která bude na sedmileté období vybírat státní tajemníky.

Vláda bude řešit vytvoření generálního ředitelství státní služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka přijímá gratulace po vyjádření důvěry své vládě

Služebním zákonem se po dnešním jednání vlády bude zabývat také koaliční rada. Straničtí vyjednavači jí postoupili sporné body, které nevyřešili ani na svém úterním jednání.

Kabinet bude dnes jednat také o opatřeních, která by měla zprůhlednit finanční toky ve zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) počítá například se zveřejňováním smluv zdravotních pojišťoven s nemocnicemi i ambulancemi, s přístrojovou komisí na Ministerstvu zdravotnictví či snížením provozních nákladů zdravotních pojišťoven.

Kabinet také zřejmě navrhne prezidentu Miloši Zemanovi, aby povýšil náčelníka generálního štábu Petra Pavla do nejvyšší armádní hodnosti. Namísto generálporučíka by tak Pavel byl armádním generálem. Generálskou hodnost by nově mohl mít také syn Heliodora Píky Milan.

Ministři by naopak neměli řešit situaci v České poště a možné dotování ztrátových poboček. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) materiál ze zasedání stáhl a přednese jej později.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…