Vláda bude znovu jednat o zmrazení výdajů v rozpočtu

21. 3. 2012 7:45

Ministři se dnes vrátí k jednání o zmrazení výdajů v letošním rozpočtu za 23,6 miliardy korun. Na předchozích dvou zasedáních vláda projednávání o návrhu přerušila, v rámci koalice je totiž nutné ještě dořešit vázání výdajů v jednotlivých resortech. Na nutnosti zmrazení výdajů se ale již dříve shodla porada ekonomických ministrů, obecně s ní souhlasila i vláda.

Vláda bude znovu jednat o zmrazení výdajů v rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Unavený premiér Petr Nečas ve sněmovně
reklama

Problematické je především vázání 4,5 miliardy korun v rozpočtu ministerstva školství, které se nelíbí Věcem veřejným a jejich ministrovi Josefu Dobešovi. Úterní koaliční schůzka k vázání peněz v jeho rozpočtu byla neúspěšná.

Jednodušší přístup k dotacím EU

Kabinet se bude věnovat také návrhu ministerstva pro místní rozvoj (MMR), který má zjednodušit přístup k dotacím z Evropské unie v rozpočtovém období 2014 až 2020. Žadatel by podle něj například nemusel dokládat řádově desítky příloh, jako dokládá dnes, ale úřady by měly být schopny si je získat samy prostřednictvím sdílených přístupů do databází a registrů.

Mimo jiné bude mít vláda na stole i další návrh MMR, který upravuje způsob úhrady služeb spojených s bydlením. Nová norma má změnit například podmínky pro úhradu vodného a stočného, odvozu odpadu nebo užívání výtahů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka sbírá peníze proti Zemanovi. Bude soud. I vy můžete přispět

19:15 Šarapatka sbírá peníze proti Zemanovi. Bude soud. I vy můžete přispět

Radní České televize Zdeněk Šarapatka vytáhl do boje proti lžím prezidenta Miloše Zemana. Impulzem b…