Vláda by dnes měla schválit žádost o prodloužení nouzového stavu

24.04.2020 6:50 | Zprávy
autor: nab

Ministerstvo zdravotnictví dnes vládě předloží materiál týkající se prodloužení nouzového stavu. Kabinet by měl formálně schválit, že požádá Poslaneckou sněmovnu o to, aby nouzový stav trval do 25. května. V současnosti platí do 30. dubna. Všichni členové kabinetu podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) s prodloužením nouzového stavu souhlasí. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že vláda o to Sněmovnu požádá už v pátek.

Vláda by dnes měla schválit žádost o prodloužení nouzového stavu
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)

Ministři by také měli dokončit jednání o přesunu čtyř miliard korun z vládní rozpočtové rezervy do fondu Exportní garanční a pojišťovací společnosti. Peníze dostane jako záruky k úvěrům poskytovaným velkým firmám postiženým v souvislosti s koronavirem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus o zhoubné politice Fialy. S výzvou Macinkovi

7:20 Václav Klaus o zhoubné politice Fialy. S výzvou Macinkovi

Bývalý prezident Václav Klaus ve vánoční epizodě podcastu Chuť moci varuje před eskalací války v Evr…