Vláda dělá bu, bu, bu, ale lidé už jí na to kašlou. Banda ko*otů, nadávají. Jeli jsme přes dva okresy, ani jeden policajt

5.3.2021 7:46 dop.

REPORTÁŽ Vláda je v boji s koronakrizí zcela nekompetentní a neschopná. To si myslí všichni, které jsme oslovili při cyklojízdě do Berouna a zpět. Za těch asi šedesát kilometrů přes dva okresy jsme ale nenarazili na žádného policistu. Zato automobilů bylo na cestách požehnaně. Byli jsme mimo jiné na řeporyjském letišti, na hřbitovech či u berounského výběhu medvědů.

Vláda dělá bu, bu, bu, ale lidé už jí na to kašlou. Banda ko*otů, nadávají. Jeli jsme přes dva okresy, ani jeden policajt
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vietnamští obchodníci ví, co zrovna letí

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 20031 lidí

„Už jsme v tom marasmu rok a nic. Pořád se něco mění, pořád se zavírá, otevírá a většinu lidí už popadá deprese anebo na to kašlou a žijí si podle svého. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. A na to současné bu, bu, bu, že se nesmí přejíždět hranice okresů, už každý kašle," sdělila paní posedávajíci u dětského hřiště na Městské hoře v Berouně, kousek od výběhu tamních medvědů Matěje a Kuby. A jak vypadala celá cesta?

Zcela ekologická reportáž

Za Řeporyjemi stojí značka Letiště a šipka ukazuje na dva hangáry. Jen pečlivý čtenář tamního měsíčníku Řeporyjské echo ví, komu tenhle prostor nyní patří. V polovině loňského roku v něm totiž kontroverzní starosta Pavel Novotný v reakci na místní drby napsal: „Přátelé, v ulici K Třebonicům máme v polích dvě stě metrů silnice odnikud nikam. Stará třebonická. Panelka k ničemu. Roky se nenašlo jakékoli využití. Podařilo se nám jeden její konec pronajmout světoznámému sochaři Davidu Černému, autoru tančíku na pamětním místě vlasovců. Pan Černý provozuje malou, dvoumístnou helikoptéru a za plechový hangárek a prostor pro přistávání platí na naprosto nevyužitém a dle mého nevyužitelném pozemku obce sto třicet tisíc ročně!" A ta silnice, nyní perfektně vyčištěná od haraburdí, opravdu nikam nevede.

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21746 lidí

Na kole, jako nejekologičtějším dopravním prostředku, objedu Krteň, tedy kostelík svatých Jana a Pavla se hřbitovem na místně stejnojmenné zaniklé vsi. Podle jedné pověsti na vršku usnul Karel IV. při cestě z Karlštejna do Prahy a pod hlavou mu slepý hmyzožravec vytvořil hliněný polštář. Dlouhatánské městečko Rudná má na konci hřbitov a pracoviště dálniční policie, jehož parkoviště zelo prázdnotou.

Zato na Pražském okruhu a výpadovce na Plzeň je čilý ruch. Ostatně nedaleko, na druhé straně dálnice, leží nechvalně proslulé parkoviště, kde prostitutky nabízely svůj servis kamioňákům. Je to vidět ve filmu Nahota na prodej, v době vzniku roku 1993 nazývaném eufemisticky první český akční biják.

Aut hodně, kontroly žádné

Za sebou nechávám okres Praha - západ a vjíždím do okresu Beroun. Vše je podle pravidel, z batohu mohu kdykoliv vytáhnout čestné prohlášení od zaměstnavatele, že jsem na služební cestě. Jenže ho po mně nikdo nechce a auta okolo sviští dál a dál. V okresním městě vyjedu ke hřbitovu, nad nímž stojí nový Domov seniorů TGM. Z jednoho z balkonů mi kyne starý pán.

A jak se má? „Odpočívám, jako skoro všichni. Co jinýho teď naděláme," odvětí.

Na zmíněné Městské hoře ještě paní dodá: „Ta současná vláda je plná hlupáků. Všude už se rozvolňuje, jen u nás jsme jak ve vězení." Přes plot nás sleduje jeden z medvědů, kterého opatrovatelka krmí jablky. A pak se s odvážnou ženou huňáč začne cicmat.

„Chápu některá opatření, ale jiný mi hlava nebere. Navíc se všechno dozvídáme ze dne na den. To není vláda, to je neschopná banda kokotů. Babiš se loni vysmíval Itálii, jak jim to tam všechno padá na hlavu, ale tam se z toho dostali a už mají otevřený hospody a kavárny. Teď jsem volala jednomu kamarádovi na Floridu a tam už také rozvolňují, otevírají obchody a tak. Prostě jen tady v tom blbákově budeme pořád zavření. A vládě to vyhovuje. Drží nás na uzdě. Ještěže už nemám živnost," rozčílila se rázná Kateřina, bývalá hospodská v předčasném důchodu, k níž jsem si přisedl na berounském náměstí.

Kolem nás provrávoral zpitý muž v maskáčích. Ostatně zpáteční cesta proběhla stejně. Zase nikde žádný policajt.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Jan Rychetský

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …