Vláda je v rozkladu a Kalousek se ohání etikou. Takhle prý vypadá bída české politiky

19.03.2017 10:16

Pan Jan Bartoň se na blogu iDNES.cz zamýšlí nad stavem české politiky. Závěry, k nimž dospívá, jsou dost pochmurné. Největší porci kritiky schytal od občana předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Vláda je v rozkladu a Kalousek se ohání etikou. Takhle prý vypadá bída české politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek u řečnického pultíku

„V zásadě je možné konstatovat, že česká vláda je v naprostém rozkladu. Musím chtě nechtě souhlasit s tím, že v Poslanecké sněmovně pokračuje sjezd ČSSD, který je umocněn a ‚okořeněn‘ zapojením dalších sněmovních stran, zejména TOP 09 Miroslava Kalouska,“ poznamenává Jan Bartoň.

Bídný stav české politiky se podle autora projevuje např. na dluhopisové aféře ministra financí Andreje Babiše (ANO). Ačkoli udělal jen to, co mu dovolovaly české zákony, teď na Babiše útočí všichni jeho konkurenti. Vůbec nejhlasitěji předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který v souvislosti s Babišovou aférou zmiňuje etickou stránku celé věci. „Kalousek a etika – co na to říci,“ poznamenává ironicky Jan Bartoň.

Celý komentář naleznete zde.

Jenže to není jediný moment, kdy pan Bartoň zaraženě hledí na Kalouska. Další přichází ve chvíli, kdy šéf TOP 09 hřímá, že po volbách nepůjde do koalice s komunisty a právě s hnutím ANO, protože u obou vidí autoritářské sklony, proti nimž chce bojovat.

„Mám velké pochybnosti o tom, zda boj ‚všichni proti Babišovi‘ může politickým stranám přinést něco pozitivního. Maximálně se může podařit přesvědčit veřejnost o tom, že kradou skutečně úplně všichni. To může vést k dalšímu znechucení voličů s politikou v české kotlině. Zuby už si brousí další figura na scéně – Tomio Okamura, který se již vypracoval do ‚top five‘ českých politiků a jeho SPD má šanci na vstup do sněmovny. Ten, jak známo, si z bývalé strany, kterou vedl (Úsvit Tomio Okamury) udělal docela slušnou dojnou krávu a vycucával z ní státní příspěvky, což vedlo k rebelii uvnitř Úsvitu a odchodu Okamury,“ varuje Bartoň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …