Vláda má poslední šanci upravit reformy, varuje politolog

17.03.2012 12:38 | Zprávy

V České republice protestovaly tisíce lidí v různých městech a požadovali demisi vlády. Politici ale ukázali, že mají nervy ze železa a nehnuli brvou. „Spoléhají se na to, že Češi, Moravané a Slezané nemají rebelanství v krvi a struktury parlamentní demokracie opřené o politické strany jsou třiadvacet let od roku 1989 dostatečně pevné,“ vysvětlil sebevědomí politiků politolog.

Vláda má poslední šanci upravit reformy, varuje politolog
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Demonstrace proti vládě se přemístila před Českou televizi

„Premiér Petr Nečas pouze poznamenal, že každý má právo vyjádřit svůj názor, a Alexandr Vondra si zamudroval o demonstracích coby koření demokracie. Možný prezidentský kandidát ODS Přemysl Sobotka, jehož přehlíživý vztah „k ulici“ je známý, u demonstrantů postrádal informace a rozvahu a naopak jim vytkl křik. A korunu všemu nasadil Radek John, podle něhož „nestačí říkat ne, musí se říkat kudy ano a kudy zabezpečit ČR,“ popsal přehlíživé reakce politiků politolog Lukáš Jelínek v komentáři pro Právo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Co (kdo) přesně je ta koalice zdravého rozumu?

V Bruselu jste už nějakou dobu. Máte dojem, že se najde většina, která by zastavila to zelené bláznovství? A podařilo se vám už v tomto směru něco změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman se na křtu knihy nedržel zkrátka. Udeřil na Fialu

21:55 Zeman se na křtu knihy nedržel zkrátka. Udeřil na Fialu

Nakladatelství Olympia dnes pokřtilo žhavou knižní novinku Cirkus Fiala s podtitulem Kdo skutečně vl…