Vláda nevyvrátila pochyby o církevních restitucích, tvrdí komunisté

30.05.2012 17:04

Vláda podle opoziční KSČM nevyvrátila pochyby kritiků o návrhu majetkového vyrovnání státu s církvemi. Týkají se rozsahu navraceného majetku i finanční náhrady. Koalice je připravena protlačit silou největší pozemkový přesun v novodobých dějinách státu, řekl dnes novinářům poslanec KSČM Vladimír Koníček.

Vláda nevyvrátila pochyby o církevních restitucích, tvrdí komunisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Stát má církvím vyplatit podle návrhu postupně za tři desítky let finanční náhradu 59 miliard korun, bude se zvyšovat o inflaci. Seznam majetku, který má kompenzovat, podle Koníčka vláda nechce ukázat a je prý otázka, zda vůbec existuje. Ohodnocení majetku je podle komunistů silně nadsazené.

VV chtějí vypustit finanční náhradu

Církve mají podle vládní předlohy dostat zhruba polovinu někdejšího majetku v hodnotě asi 75 miliard korun, který nyní vlastní stát. Koníček poznamenal, že záznamy v pozemkových knihách jsou u značného množství majetku opatřeny poznámkou, ze byly zapsány bez písemného podkladu.

O církevních restitucích, které předpokládají, že stát přestane po přechodném období 17 let přestat financovat chod církví, by mohla sněmovna hlasovat v konečném schvalování už příští týden. ČSSD a Věci veřejné už ohlásily, že se budou snažit z předlohy finanční náhradu vypustit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…