Vláda pomůže živnostníkům: Pětistovka na den až do 8. června

20.04.2020 17:22

Vláda Andreje Babiše (ANO) slibovala osobám samostatně výdělečně činným, že jim v čase krize poskytne pomoc 15 tisíc korun měsíčně. Posléze však zpřísnila a oněm OSVČ přiřkla jen jednorázovou pomoc 25 tisíc. Ale premiér Babiš slova ministryně financí o víkendu mírnil a sliboval, že vláda poskytne živnostníkům a podnikatelům další pomoc. A jak řekl, tak se také stalo. Ministryně Alena Schillerová přišla se zásadním prohlášením. Nahlédněte.

Vláda pomůže živnostníkům: Pětistovka na den až do 8. června
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Kabinet Andreje Babiš sliboval, že v časech koronavirové krize pomůže jak velkým firmám, tak podnikatelům. Podnikatelům zprvu slibovala 15 tisíc korun měsíčně. Šéfka státní kasy však chtěla být poněkud přísnější a přiklepla OSVČ jen 25 tisíc jednorázově. Na půdě Senátu navíc prohlásila, že by o tuto pomoc neměli žádat všichni lidé, kteří si nechávají fakturovat za práci přes živnostenský list. Konstatovala, že např. fotbalisté s živnostenským listem by o pomoc žádat neměli. Zdálo by se jí to nemorální.

Ale premiér Babiš o víkendu její slova mírnil a sliboval podnikatelům, že dostanou další pomoc. A jak řekl, tak se také stalo.

V pondělí ministryně financí Alena Schillerová na sociální síti Twitter oznámila, že vláda rozhodla o pokračování programu Pětadvacítka nejen v měsíci květnu, ale až do 8. června. OSVČ v tomto programu dostanou 500 korun na den, takže za květen mohou žadatelé obdržet až 15 tisíc.

„Pro všechny OSVČ: vláda dnes posvětila pokračování Pětadvacítky. Pokud návrh novely z dílny Ministerstva financí ČR projde Poslaneckou sněmovnou, budou si moci OSVČ postižené koronavirem žádat o další peníze. Konkrétně o 500 Kč za každý den v prodlouženém bonusovém období od 1. května do 8. června,“ napsala Schillerová.

Alena Schillerová navrhla rozšířit Pětadvacítka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…