Vláda pomůže živnostníkům: Pětistovka na den až do 8. června

20.04.2020 17:22

Vláda Andreje Babiše (ANO) slibovala osobám samostatně výdělečně činným, že jim v čase krize poskytne pomoc 15 tisíc korun měsíčně. Posléze však zpřísnila a oněm OSVČ přiřkla jen jednorázovou pomoc 25 tisíc. Ale premiér Babiš slova ministryně financí o víkendu mírnil a sliboval, že vláda poskytne živnostníkům a podnikatelům další pomoc. A jak řekl, tak se také stalo. Ministryně Alena Schillerová přišla se zásadním prohlášením. Nahlédněte.

Vláda pomůže živnostníkům: Pětistovka na den až do 8. června
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Kabinet Andreje Babiš sliboval, že v časech koronavirové krize pomůže jak velkým firmám, tak podnikatelům. Podnikatelům zprvu slibovala 15 tisíc korun měsíčně. Šéfka státní kasy však chtěla být poněkud přísnější a přiklepla OSVČ jen 25 tisíc jednorázově. Na půdě Senátu navíc prohlásila, že by o tuto pomoc neměli žádat všichni lidé, kteří si nechávají fakturovat za práci přes živnostenský list. Konstatovala, že např. fotbalisté s živnostenským listem by o pomoc žádat neměli. Zdálo by se jí to nemorální.

Ale premiér Babiš o víkendu její slova mírnil a sliboval podnikatelům, že dostanou další pomoc. A jak řekl, tak se také stalo.

V pondělí ministryně financí Alena Schillerová na sociální síti Twitter oznámila, že vláda rozhodla o pokračování programu Pětadvacítka nejen v měsíci květnu, ale až do 8. června. OSVČ v tomto programu dostanou 500 korun na den, takže za květen mohou žadatelé obdržet až 15 tisíc.

„Pro všechny OSVČ: vláda dnes posvětila pokračování Pětadvacítky. Pokud návrh novely z dílny Ministerstva financí ČR projde Poslaneckou sněmovnou, budou si moci OSVČ postižené koronavirem žádat o další peníze. Konkrétně o 500 Kč za každý den v prodlouženém bonusovém období od 1. května do 8. června,“ napsala Schillerová.

Alena Schillerová navrhla rozšířit Pětadvacítka

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

15:01 Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

Lubomír Štrougal, rekordman mezi českými a československými premiéry v délce výkonu funkce i dožití,…