Vláda probere nová místa na ministerstvech a státních úřadech

22. 5. 2016 11:28

Na ministerstvu zahraničí se nejspíš od 1. června zvýší počet pracovních míst o devět. Noví zaměstnanci budou působit na zastupitelských úřadech v Damašku, Bejrútu a Ankaře, při stálých misích v OSN v New Yorku nebo Radě Evropy ve Štrasburku. Další místa by měla vzniknout v sekci státního tajemníka. Vyplývá to z návrhu, který v pondělí vládě přednese ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). ČTK jej má k dispozici.

Vláda probere nová místa na ministerstvech a státních úřadech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu byl mimo jiné fiskální výhled České republiky

„Důvodem této změny je zabezpečení aktuálních úkolů v oblasti zahraniční politiky, personální posílení sekce státního tajemníka a zabezpečení jejího fungování,“ uvádějí podklady pro vládu, které má ČTK k dispozici. Na ambasádách vzniknou nová místa kvůli zvýšeným nárokům na zpravodajskou a analytickou činnost v souvislosti s problematikou migrace a poskytováním humanitární a rozvojové pomoci. Rozpočet zahraničního resortu se kvůli novým pracovním místům zvýší o 1,8 milionu korun, což je předpokládaná částka na jejich platy.

Vnitro vládě také navrhne navýšení objemu prostředků na platy o 113 milionů korun pro Ministerstvo práce a sociálních věcí. Změna souvisí s realizací důležitých projektů EU. S evropskými projekty souvisí i zvýšení peněz na platy o více než 236 milionů korun pro Úřad práce.

Vládní materiál počítá i s dalšími pracovními posilami, které se týkají Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, Ministerstva dopravy, Drážního úřadu, Státní plavební správy, Úřadu pro civilní letectví, Státního fondu dopravní infrastruktury, Ministerstva zemědělství, České plemenářské inspekce, veterinární správy, pozemkového úřadu či potravinářské inspekce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17:52 VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od…