Vláda probere zaslání pomoci do Číny či zvýšení soudních poplatků

17.02.2020 6:33

Vysláním armádního speciálu s humanitární pomocí do Číny, zvýšením soudních poplatků či změnami v zákoně o pyrotechnice se bude na dnešním jednání zabývat vláda. Ministři mají na programu také návrh navyšující částku, kterou exekutor nesmí strhnout dlužníkovi z jeho mzdy, a to z 6608 korun na 7434 korun. Vrátit by se měli také k rámci přípravy na stárnutí společnosti do roku 2025.

Vláda probere zaslání pomoci do Číny či zvýšení soudních poplatků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

O předložení návrhu vyslat do Číny letadlem humanitární pomoc měst, krajů, firem či Pražského hradu požádal minulý týden ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) prezident Miloš Zeman. Letadlo by mělo dnes či v úterý vézt 6,5 tuny humanitární pomoci, roušky, dezinfekční a hygienické prostředky. Číně by měly pomoci v boji s šířením nového typu koronaviru.

Vedle výrazného navýšení soudních poplatků chce ministerstvo spravedlnosti v dalším svém návrhu prosadit, aby neuhrazené justiční pohledávky místo jednotlivých soudů nově vymáhaly celní úřady. Ministři mají na programu také poslaneckou iniciativu na zrušení úřadu veřejného ochránce práv bez náhrady a návrh, podle kterého by nárok na příspěvky na péči a na mobilitu získaly postižené děti hned po narození.

Kabinet se bude zabývat i nařízením, kde stanovuje výši a způsob výpočtu poplatků za využívání rádiových kmitočtů, strategií vlastnické politiky státu či koncepcí státní lesnické politiky do roku 2035. Po půl roce by se měla vláda vrátit i k dokumentu o přípravě Česka na stárnutí, po více než měsíčním odkladu pak probere plán činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů na další tři roky. Z plánu vyplývá, že příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu bude od letoška do roku 2022 stát 1,7 miliardy korun.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

16:16 Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

Okresní soud pro Prahu-západ dnes rozhodl, že šéf hnutí ANO a současný premiér Andrej Babiš (ANO) se…