Vláda projedná obnovení covidové pomoci firmám. Toto mohou dostat

29.11.2021 6:30 | Zprávy

Vláda dnes zváží, zda kvůli dopadům epidemie covidu-19 na české hospodářství obnoví podle návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí část programu Antivirus.

Vláda projedná obnovení covidové pomoci firmám. Toto mohou dostat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Detail tisícikoruny, ilustrační foto

Firmy s omezením výroby a služeb by mohly znovu dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 000 korun. Odbory a zaměstnavatelé obnovení příspěvku už dřív požadovali. Podle evropských pravidel je možné podporu firmám poskytovat do konce června příštího roku. Zatím se z Antiviru vyplatilo přes 50 miliard korun. Kabinet bude od 14:00 jednat formou videokonference.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Chudoba

Dobrý den, nemyslíte, že nejde jen o menstruační potřeby? Že čím dál víc lidí nemá na mnohem víc věcí? Třeba jako zdravé potraviny, kojenecké věci, na kroužky, bydlení? Co s tím uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dalších 50 Kč za krabičku cigaret, aby se splnil plán EU. Česko utrpí

17:30 Dalších 50 Kč za krabičku cigaret, aby se splnil plán EU. Česko utrpí

Evropská komise i nadále obhajuje zvýšení zdanění tabáku, cigaret a nikotinových výrobků, přičemž za…