Vláda projedná převod peněz z Budvaru či výbor k restitucím

26.09.2018 6:51

Vláda dnes projedná třeba návrh na odvod půl miliardy korun z národního podniku Budějovický Budvar do státního rozpočtu nebo možný konec výboru, který se zabýval dopady zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi. Kabinet se bude zabývat i novelou trestního řádu či zákona o investičních pobídkách, které mají být nově směřovány na projekty s vyšší přidanou hodnotou a na projekty spojené s tvorbou kvalifikovanějších pracovních míst.

Vláda projedná převod peněz z Budvaru či výbor k restitucím
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Budvar v loňském roce peníze do rozpočtu kvůli vysokým investicím neodváděl. Generální ředitel podniku Petr Dvořák ČTK řekl, že podnik s projednávaným odvodem počítá. Budvar měl loni tržby 2,47 miliardy korun, meziročně klesly o zhruba tři procenta.

Kabinet se bude zabývat také změnami ve služebních a pracovních místech, které by se od začátku října dotkly například ministerstva práce nebo úřadu práce. Ministerstvo vnitra navrhuje uvolnění zhruba 30 milionů korun na odměny policistů, kteří budou v říjnu dohlížet na komunální a senátní volby. Vláda projedná i návrh na jmenování bývalého rektora Českého vysokého učení technického Petra Konvalinky na pozici předsedy Technologické agentury ČR.

Ministři budou v Hrzánském paláci hovořit rovněž o zprávě o čerpání peněz na odstranění ekologických škod vzniklých bývalou hornickou a hutnickou činností. Schvalovat bude vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) také návrh na obsazení velvyslanectví v Mali, které chce Česko otevřít na počátku příštího roku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orbán: Migrace nejde zastavit, řekla mi Merkelová. Tak se dívejte, odpověděl jsem. Vrbětice, to je takto

13:14 Orbán: Migrace nejde zastavit, řekla mi Merkelová. Tak se dívejte, odpověděl jsem. Vrbětice, to je takto

Po dlouhé době poskytl Viktor Orbán rozhovor slovenským médiím, konkrétně Deníku Postoj. Mluvil hned…