Vláda se dnes sejde pro letošek naposled, rozhodne o šéfovi NBÚ

19.12.2016 6:27

Na posledním zasedání kabinetu v tomto roce chce předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) získat souhlas ministrů se jmenováním nového ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jiřího Langa. Na programu je i vznik funkce vládního koordinátora kybernetické bezpečnosti, tím by se měl stát nynější ředitel NBÚ Dušan Navrátil. Vláda probere také několik návrhů zákonů, jejich prosazení považuje premiér za prioritu pro poslední měsíce před sněmovními volbami. V sobotu Sobotka oznámil, že vláda se bude zabývat také potížemi kolem posledního úseku dálnice D8 přes České středohoří, který byl zprovozněn v sobotu s omezením kvůli nestabilnímu podloží.

Vláda se dnes sejde pro letošek naposled, rozhodne o šéfovi NBÚ
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

"V pondělí zasedá vláda, já chci, aby pan ministr dopravy informoval vládu o tom, jak reálně vypadá situace. Jaké jsou výsledky monitoringu D8 a jaká se předpokládají opatření," řekl premiér v Teplicích, kam dorazil na krajskou konferenci ČSSD. Samotného otevření posledního úseku dálnice D8 se premiér neúčastnil.

Dále dnes ministři například posoudí návrh zákona o řízení a kontrole veřejných financí, který má zjednodušit systém vnitřních kontrol ve státní správě. Na ministerstvech i na úrovni vlády by měly vzniknout výbory pro audit.

Návrh novely zákona o sociálním zabezpečení počítá se změnou odvodů na sociální zabezpečení ve prospěch lidí, kteří vychovávají dvě a více dětí. Dosud byly sazby jednotné. Pro bezdětné páry nebo rodiny s jedním dítětem se výše pojistného po schválení novely měnit nemá.

Na programu je také novela zákona o silniční dopravě upravující pravidla taxislužeb a novela zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.

Na stůl dostanou ministři dále pět poslaneckých iniciativ, mezi nimi návrh řešení problému s účastí státních firem s listinnými akciemi v soutěžích o veřejné zakázky. Jde hlavě o České dráhy, které se podle nového zákona o zakázkách nemůžou účastnit tendrů na provoz na liberalizovaných železničních tratích, protože nemají výlučně zaknihované akcie. Rozhodovat by vláda měla také o akčním plánu pro boj s korupcí na příští rok či strategii pro pomoc strukturálně postižených regionů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

20:45 VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

Novinářka Deníku N Petra Procházková měla na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 napadnout reda…