Vláda se sejde i po rozpuštění sněmovny, zákony asi neprojedná

21.08.2013 6:39 | Zprávy
autor: adr, čtk

Úřednický kabinet Jiřího Rusnoka se dnes sejde i přesto, že poslanci v úterý odhlasovali rozpuštění sněmovny a otevřeli tím cestu k předčasným volbám. Premiér už dříve řekl, že vláda po rozpuštění utlumí zákonodárnou iniciativu a bude se zabývat maximálně jedním či dvěma zákonnými opatřeními, například snížením poplatku za pobyt v nemocnici.

Vláda se sejde i po rozpuštění sněmovny, zákony asi neprojedná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Rusnok představil své ministry

Kabinet měl dnes na programu několik návrhů zákonů, mimo jiné novelu zákona o vysokých školách, o ochraně zemědělského půdního fondu či zákona o obalech. Novými normami už se ale kabinet zřejmě zabývat nebude. Ministři by tak mohli projednat jen některé materiály, které nevyžadují schválení sněmovny, jako je jmenování generálů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

USA chtějí konec režimu v Íránu. Trump: Už nebudeme trpět teror

9:22 USA chtějí konec režimu v Íránu. Trump: Už nebudeme trpět teror

Rozsáhlé vojenské údery proti Íránu mají být podle oficiálních prohlášení amerických i izraelských p…