Vláda si říká proevropská, ale v evropské politice totálně selhává, rozepsal se topkař

19.07.2014 13:36 | Zprávy

Poslanec Marek Ženíšek (TOP 09) má za to, že vláda Bohuslava Sobotky selhává v evropské politice, a to i navzdory tomu, že představitelé vlády sami o sobě hovoří jako o výrazně proevropských politicích. Jenže nejsou schopni dohodnout se na jménu kandidáta na evropského komisaře, čímž Česko v rámci EU výrazně ztrácí oproti jiným státům.

Vláda si říká proevropská, ale v evropské politice totálně selhává, rozepsal se topkař
Foto: top09.cz
Popisek: Marek Ženíšek

„Zatímco jiné státy už lobbují za portfolio, které chtějí získat, a nabízí svého kandidáta, my stále vybráno nemáme a pan premiér prý počká, až co mu předseda komise sám nabídne! To je podle mě velmi nedůstojná výmluva a možný pokus o zakrytí toho, že koalice po sedmi měsících jednání selhala. Od začátku svého působení vláda tvrdí, že evropská politika je její priorita. Praxe však ukazuje, že opak je pravdou. Navíc je zřejmé, že původní ambice v rámci Evropy byly na výsost přehnané,“ upozorňuje místopředseda TOP 09 Ženíšek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašín: Amerika na pokraji krvavých nepokojů. Demokraté volí násilí

18:35 Mašín: Amerika na pokraji krvavých nepokojů. Demokraté volí násilí

„Amerika stojí na pokraji otevřených ozbrojených nepokojů,“ píše Josef Mašín pro ParlamentníListy.…