Vladimír Putin v Praze?

21. 4. 2015 21:04

Prezident Ruské federace Vladimir Putin možná již brzy zamíří do České republiky – soukromě. Pokud se bude dařit ruským hokejistům na nadcházejícím mistrovství světa v Ostravě a Praze, mohl by jim Putin vyjádřit podporu přímo v hledištích. Informuje o tom server HlídacíPes.org s poukazem na to, že by tak Putin mohl českému prezidentovi Miloši Zemanovi oplatit cestu do Moskvy.

Vladimír Putin v Praze?
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Cesta prezidenta Miloše Zemana do Moskvy vyvolala v Česku určitý rozruch. Hlava státu v květnu složí hold padlým sovětským vojákům, kteří položili své životy i při osvobození Československa. Tato návštěva je dlouho plánovanou akcí. O pár dní později by mohl do Prahy na oplátku dorazit ruský prezident Vladimir Putin, ale pouze soukromě – kvůli sportu. Takovéto cesty nevyžadují dlouhé plánování a pravděpodobně se obejdou i bez formalit vítání hlavy státu a tak podobně.

„V takovém formátu to představitelné je, protože to není bilaterální politická návštěva. Zároveň si ale umím představit, co by to nyní v Čechách vyvolalo,“ poznamenává ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček.

Sázkové kanceláře přitom Rusy považují za favority, budou ostatně obhajovat loňské prvenství. Ve finálovém zápase s Finskem Putin ruský tým podpořil, a je tedy velmi pravděpodobné, že tak učiní i letos, pokud „ruská hokejová mašina pojede nezadržitelně vpřed“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17:52 VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od…